VIDEO Marcelo sa s Fluminense zapísal do zlatej histórie, Cavanimu zostali len oči pre plač

Futbalisti Fluminense sa prvýkrát v histórii stali víťazmi juhoamerického Pohára osloboditeľovFutbalisti Fluminense sa prvýkrát v histórii stali víťazmi juhoamerického Pohára osloboditeľov Zdroj: SITA/AP/Alexandre Brum

RIO DE JANEIRO - Futbalisti Fluminense sa prvýkrát v histórii stali víťazmi juhoamerického Pohára osloboditeľov.

Brazílsky klub zdolal v sobotnom finále v Riu de Janeiro argentínsky tím Boca Juniors 2:1 po predĺžení. Víťazný gól vsietil na Maracane v 99. minúte John Kennedy. Boca si na svoj siedmy titul v Copa Libertadores, ktorým by sa na čele historického poradia vyrovnala lídrovi Independiente, musí ešte počkať.

Dvadsaťjedenročný Kennedy prišiel na ihrisko ako striedajúci hráč v 80. minúte a v deviatej minúte predĺženia rozhodol parádnym volejom spoza šestnástky.

Za bujarú gólovú oslavu, keď prebehol celé ihrisko a preskočil k fanúšikom cez reklamný panel, dostal druhú žltú kartu a zamieril predčasne do šatne. Krátko na to inkasoval červenú kartu aj Frank Fabra z Bocy.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 8

"Bol to môj najdôležitejší gól v kariére. Po góle som išiel objať moju rodinu na tribúne, za čo ma rozhodca vylúčil. Na tom však nezáleží. Sme šampióni," jasal Kennedy.

V Pohári osloboditeľov tak pokračuje nadvláda brazílskych klubov. Tie vyhrali všetky edície od roku 2019, pred Fluminense sa radovali z trofeje Flamengo a Palmeiras. Veľkú radosť z titulu mal skúsený Marcelo, bývalý dlhoročný obranca Realu Madrid je odchovanec Fluminense a do klubu sa vrátil tento rok v lete. Patril medzi kľúčových hráčov tímu na ceste k trofeji.

"Fluminense som bol čosi dlžný. Bolo to napísané, malo sa to tak stať. Mnoho ľudí nás kritizovalo, no dnes sme šampióni Copa Libertadores. Najprv som plakal, bol som nervózny, no teraz cítim iba šťastie," povedal pre AP Marcelo, ktorý s Realom v minulosti päťkrát vyhral Ligu majstrov.

finále Copa Libertadores

Boca Juniors - Fluminense 1:2 pp (0:1)
Góly: 72. Advincula - 36. Cano, 99. Kennedy, ČK: 105+7. Fabra - 101. Kennedy (po druhej ŽK)

Viac o téme: Edinson Cavani Marcelo CONMEBOL Pohár osloboditeľov Fluminense FC Club Atlético Boca Juniors