Emotívne londýnske derby dohrávali v deviatich: Vylúčenia priniesli zmenu na čele tabuľky

Cole Palmer strieľa cez Destinyho UdogiehoCole Palmer strieľa cez Destinyho Udogieho Zdroj: SITA/AP/David Cliff

LONDÝN - Futbalisti Tottenhamu Hotspur utrpeli prvú prehru v prebiehajúcom ročníku Premier League.

V pondelkovom londýnskom derby podľahli doma Chelsea 1:4, keď hrali dlhý čas bez dvoch vylúčených hráčov. Čistým hetrikom o tom rozhodol senegalský útočník Nicolas Jackson. Po 11. kole tak Spurs prišli o post lídra, za Manchestrom City zaostávajú na druhej priečke o jeden bod.

Tottenham viedol po presnom zásahu Dejana Kulusevského zo 6. minúty - jeho strelu tečoval za chrbát vlastného brankára Lewi Colwill. Rozhodcovia v spolupráci so systémom VAR potom neuznali jeden gól domácich a dva zásahy Chelsea, v 33. minúte opäť na základe videa hlavný arbiter vylúčil domáceho obrancu Cristiana Romera za faul na Enza Fernandeza a následnú penaltu premenil s dávkou šťastia Cole Palmer na 1:1.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 6

V závere prvej časti prišiel Tottenham aj o zranených Jamesa Maddisona a Mickyho van de Vena. Ďalšia rana pre domácich prišla v 55. minúte, keď po druhej žltej karte musel ihrisko opustiť ďalší obranca Destiny Udogie. Chelsea výhodu o dvoch hráčov využila v 75. minúte, keď na 2:1 pre hostí upravil Nicolas Jackson. V 79. minúte neuznali vyrovnávajúci gól domácich z kopačky Erica Diera pre ofsajd a Jackson v nadstavenom čase ešte pridal dva poisťujúce zásahy na 4:1.

Premier League - 11. kolo:

Tottenham Hotspur – FC Chelsea 1:4 (1:1)
Góly: 6. Kulusevski – 75., 90.+4, 90.+7 Jackson, 35. Palmer (z 11m), ČK: 33. Romero, 55. Udogie (obaja Tottenham)

Viac o téme: Tottenham Hotspur Chelsea FC