Raketový vstup Realu Sociedad bohato stačil, Inter Miláno poslala penalta do vyraďovačky

Henrikh Mkhitaryan a Lucas Gourna-Douath v súbojiHenrikh Mkhitaryan a Lucas Gourna-Douath v súboji Zdroj: SITA/AP/Petr David Josek

SAN SEBASTIAN - Lautaro Martínez bol hrdinom Interu v stretnutí na pôde Salzburgu.

Argentínsky útočník strelil jediný gól duel v 86. minúty z penalty a zabezpečil svojmu tímu zisk troch bodov a v predstihu aj postup medzi elitnú 16-ku.

Real Sociedad zvíťazil v stretnutí D-skupiny nad Benficou Lisabon 3:1 a výrazne sa priblížil k účasti v osemfinále.

Real Sociedad rozhodol o svojom triumfe už počas prvého polčasu, keď viedol 3:0. Postupne sa presadili Mikel Merino, Mikel Oyarzabal a Ander Barrenetxea. Španielsky tím strelil ešte jeden gól, ale pre hru rukou neplatil.

Domáci mali v úvodnej 45-minútovke ešte šancu zvýšiť náskok z penalty, ale Brais Mendez trafil len do žrde. Benfice sa v druhom polčase podarilo skorigovať na 1:3 vďaka presnému zásahu Rafu Silvu.