VIDEO Fantastický zápas pred rekordnou kulisou: Slovan obral favorita skupiny o body!

Gólová radosť hráčov Slovana po zásahu ČavričaGólová radosť hráčov Slovana po zásahu Čavriča Zdroj: TASR/Martin Baumann

BRATISLAVA - Futbalisti Slovana Bratislava remizovali vo štvrtkovom zápase A-skupiny Európskej konferenčnej ligy s OSC Lille 1:1 a upevnili si druhé miesto v tabuľke.

Francúzsky tím si pred nimi udržal jednobodový náskok. Lille sa na Tehelnom poli ujalo vedenia v 53. minúte po góle Angela Gomesa, v 81. minúte zariadil deľbu bodov striedajúci Aleksandar Čavrič.

Slovan pred rekordnou tohtosezónnou kulisou vyrukoval proti Lille s útočným trojzáprahom Barseghjan, Strelec, Marcelli. Iba na lavičke náhradníkov sa ušlo miesto vo forme hrajúcemu a góly strieľajúcemu Čavričovi, Kankavovi i Vladimírovi Weissovi mladšiemu, ktorý sa po zranení len počas uplynulého víkendu vrátil do zápasového diania.

Prvú príležitosť mali hostia, v 3. minúte po Cabellovom rohu hlavičkoval nepresne Umtiti. Hráči Slovana sa v prvom rade snažili dodržiavať defenzívny systém a vyhnúť sa chybám, ktoré sa im v Lille stali osudnými. V 24. minúte sa však rovnako ako pred dvoma týždňami dopustil hrúbky Kašia.

Po Wimmerovej prihrávke mu skočila lopta, zmocnil sa jej Yazici a v dobrej pozícii tesne minul pravú žrď. Už o dve minúty mohol byť gruzínsky stopér Slovana hrdinom, po rohu Barseghjana však pristála lopta z jeho hlavy iba na brvne. Hráči Lille v prvom polčase dokázali viackrát nebezpečne uniknúť po pravej strane, ale otvoriť skóre sa im nepodarilo.

V 53. minúte podnikli hostia rýchlu kombinačnú akciu, ktorú začal Gomes a po prihrávke od Yaziciho ju aj gólovo dokončil - 0:1.

Lille vzalo po zmene strán opraty zápasu do svojich rúk, z priameho kopu nebezpečne vystrelil Cabella a prinútil Borjana k zákroku. V 58. minúte vymyslel Bentaleb parádnu finálnu prihrávku na Yaziciho, ktorý si vychutnal Borjana, ale po intervencii VAR-u gól neplatil. Slovan predviedol kvalitnú pasáž po hodine hry. Najskôr mohol z aktivity Strelca vyťažiť Marcelli, ktorý vypálil spoza šestnástky, ale bránu netrafil.

O dve minúty neskôr hlavný rozhodca po zákroku Umtitiho na Strelca odpískal jedenástku, ale VAR jeho verdikt pre ofsajdové postavenie hráča Slovana zrušil. V 73. minúte sa Strelec po narážačke s Čavričom rútil na Chevaliera, ale v stopercentnej šanci trafil iba francúzskeho brankára. V 81. minúte už to snažiacemu sa Slovanu vyšlo. Zmrhal poslal loptu spätnou prihrávkou pred bránu, kde stál pripravený Čavrič a skóroval ľavačkou do protipohybu Chevaliera - 1:1.

V 85. minúte Borjan prekazil radosť Alexsandrovi, keď reflexívne vyrazil jeho hlavičkový pokus z tesnej blízkosti. Slovan ustál záverečné obliehanie svojej šestnástky a proti favoritovi skupiny získal cenný bod.

Ďalší zápas v EKL odohrá Slovan 30. novembra o 18.45 SEČ na Faerských ostrovoch proti tretiemu tímu tabuľky KÍ Klaksvík, pred ktorým má trojbodový náskok. Boje v skupinovej fáze uzavrie slovenský šampión 14. decembra o 21.00 h doma proti Olimpiji Ľubľana.

Do osemfinále sa priamo kvalifikujú ôsmi víťazi skupín, tímy z druhých miest čaká play off o postup proti mužstvám z tretích miest v skupinách Európskej ligy.

4. kolo Európskej konferenčnej ligy:

A-skupina:

ŠK Slovan Bratislava - OSC Lille 1:1 (0:0)
Góly: 81. Čavrič - 53. Gomes. ŽK: Savvidis, Barseghjan, Weiss ml., Bajrič - Bentaleb. Rozhodovali: Bogár - Georgiou, Szalai (všetci Maď.), 21.544 divákov.

Slovan: Borjan - Bajrič, Kašia, Wimmer - Blackman, Savvidis (90. Kankava), Kucka, Zmrhal - Barseghjan, Strelec (83. Weiss ml.), Marcelli (69. Čavrič)

Lille: Chevalier - Tiago Santos, Yoro (68. Alexsandro), Umtiti, Gudmundsson - Andre, Bentaleb - Zhegrova (68. Ounas), Gomes, Cabella (86. Cavaleiro) - Yazici (68. David)