Dúbravka sledoval prehru Newcastle z lavičky, veľký skrat Tottenhamu na Molineux Stadium

Futbalisti Wolverhamptonu sa radujú z góluFutbalisti Wolverhamptonu sa radujú z gólu Zdroj: SITA/AP/Rui Vieira

WOLVERHAMPTON - Futbalisti Wolverhamptonu vyhrali v sobotňajšom zápase 12. kola anglickej Premier League nad Tottenhamom 2:1.

Hostia inkasovali oba góly v nadstavenom čase a vyšli bodovo naprázdno v druhom zápase za sebou. Predtým ťahali sériu desiatich ligových duelov bez prehry. Tottenham figuruje na druhom mieste tabuľky o bod za Manchestrom City, ktorý má zápas k dobru. Wolves patrí dvanásta priečka.

"Spurs" poslal do vedenia už v tretej minúte Brennan Johnson, ktorý si otvoril strelecký účet v londýnskom tíme. Ten si dlho držal najtesnejší náskok napriek absencii dvoch kľúčových stopérov. V stretnutí chýbal Micky van de Ven pre poranenie stehna a aj jeho kolega z obrany Cristian Romero.

Argentínčan si odpykával trest za červenú kartu z predošlého ligového zápasu proti Chelsea (1:4). Trénerovi Angemu Postecoglouovi chýbal pre problémy s členkom aj dôležitý hráč stredu poľa James Maddison.

Bleskový obrat sa domácim podaril v nadstavenom čase - v 91. minúte strelil svoj prvý gól v sezóne Pablo Sarabia a v siedmej minúte nadstavenia pridal druhý zásah Mario Lemina. Jeho tím natiahol šnúru domácich zápasov so streleným gólom na trinásť zápasov.

Arsenal nezaváhal

Futbalisti Arsenalu zvíťazili v sobotňajšom zápase 12. kola anglickej Premier League nad Burnley 3:1. Dvojgólové vedenie udržali aj v početnej nevýhode po vylúčení Fabia Vieiru v 83. minúte. "Gunners" tak vďaka prekvapivej sobotňajšej prehre Tottenhamu na pôde Wolverhamptonu (1:2) poskočili v neúplne tabuľke na druhé miesto. Bodovo sa vyrovnali Manchestru City, ktorý má zápas k dobru

Wolves vyhrali po tom, ako strelili oba góly v nadstavenom čase a ich súper vyšiel bodovo naprázdno v druhom zápase za sebou. "Spurs" predtým ťahali sériu desiatich ligových duelov bez prehry a figurujú na druhom mieste tabuľky o bod za City i Arsenalom. Wolves patrí dvanásta priečka.

United si napravili chuť

Manchester United si mierne napravil chuť po troch prehrách v štyroch zápasov vrátane stredajšieho duelu skupinovej fázy Ligy majstrov v Kodani (3:4). Nováčika z Lutonu zdolal 1:0 vďaka presnému zásahu Victora Lindelöfa. Jeho spoluhráč  Christian Eriksen striedal v prvom polčase pre problémy s ľavým kolenom. "Červených diablov" trápi v tejto sezóne niekoľko zranení, trénerovi Erikovi ten Hagovi chýbajú aj Casemiro, Lisandro Martinez či Luke Shaw.

Ďalší sobotňajší duel medzi Crystal Palace a Evertonom sa skončil 3:2 v prospech hostí. Tých poslal do vedenia expresným gólom v prvej minúte Vitalij Mikolenko a na jeho presný zásah odpovedal o chvíľu z penalty Eberechi Eze. Triumf a posun na štrnáste miesto zariadil liverpoolskemu tímu Idrissa Gueye v závere stretnutia.

Dúbravka sledoval prehru Newcastle

Futbalisti Bournemouthu zvíťazili v sobotňajšom zápase 12. kola anglickej Premier League nad Newcastlom 2:0. Vybojovali tak druhé víťazstvo v sezóne a dostali sa zo zóny zostupu, o tri body pred osemnásty Luton. Slovenský brankár Martin Dúbravka bol na lavičke hostí, jeho tím zotrval na siedmej priečke.