Do reprezentácie Česka sa prekvapivo nevošiel: Čvančara odštartoval kanonádu Mönchengladbach

Franck Honorat a gólové oslavy futbalistov Borussie MönchengladbachFranck Honorat a gólové oslavy futbalistov Borussie Mönchengladbach Zdroj: SITA/AP/DPA/Federico Gambarini

MNÍCHOV - Futbalisti Borussie Mönchengladbach zvíťazili v piatkovom zápase 11. kola nemeckej Bundesligy nad VfL Wolfsburg 4:0.

Český útočník Tomáš Čvančara po takmer dvoch mesiacoch skóroval za Mönchengladbach a vedúcim gólom nasmeroval Borussiu k výhre 4:0 nad Wolfsburgom v predohrávke 11. kola nemeckej bundesligy. V drese hostí sa na trávnik dostal v druhom polčase striedajúci Václav Černý.

Čvančara, ktorý sa prekvapujúco nevošiel do nominácie českej reprezentácie pre blížiace sa záverečné dva zápasy kvalifikácie o majstrovstvá Európy, ukončil strelecký pôst v 16. minúte stretnutia. Bývalý sparťanský útočník sa v malom vápne medzi päticou súperov dostal k lopte po centri Francka Honorata a strelou bez prípravy otvoril skóre. 23-ročný rodák z Neratovíc sa trafil prvýkrát od 17. septembra a pripísal si štvrtý bundesligový gól.

Na Čvančarov presný zásah nadviazal ešte do prestávky po nevydarenej rozohrávke brankára Koena Casteelsa záložník Rocco Reitz. Po pauze zvýšili náskok strelami z hranice veľkého vápna Honorat a Alassane Pléa. Čvančara išiel z trávnika za rozhodnutého stavu v 77. minúte.

Mönchengladbach sa vďaka tretej výhre v sezóne na svojho dnešného súpera bodovo dotiahol a vystriedal ho o skóre na deviatom mieste tabuľky. Wolfsburg, ktorého tréner Niko Kovač poslal na trávnik Černého v 67. minúte, získal z posledných piatich zápasov len bod.