Škriniar bol pri tom: Galapredstavenie Mbappého, PSG sa vyšvihol na čelo tabuľky

Slovenský futbalista Milan Škriniar a jeho spoluhráč z PSG Kylian MbappéSlovenský futbalista Milan Škriniar a jeho spoluhráč z PSG Kylian Mbappé Zdroj: Profimedia

PARÍŽ - Futbalisti Paríža Saint-Germain zvíťazili v sobotňajšom zápase 12. kola na ihrisku Stade Reims 3:0. Všetky góly hostí strelil hviezdny Kylian Mbappé a jeho tím sa tak vyšvihol na čelo tabuľky, o bod pred Nice. Za PSG odohral celý zápas aj Slovák Milan Škriniar.

Mbappé otvoril skóre už v tretej minúte, keď poslal na bránku nechytateľnú strelu z voleja po centri Ousmanea Dembeleho. Druhý gól prišiel necelú štvrťhodinu po prestávke - dvadsaťštyriročný kanonier tentokrát ťažil z vydarenej prihrávky na hranicu malého vápna od Carlosa Solera. Čistý hetrik zavŕšil v 82. minúte.

Hráči Le Havre zaznamenali už šiestu remízu v prebiehajúcom ligovom ročníku, keď hrali s tretím tímom tabuľky AS Monaco nerozhodne 0:0. V desiatej minúte nadstavenia nepremenil penaltu domáci Samuel Grandsir.