VIDEO Inter sa povinnou výhrou vrátil na taliansky trón, ľadová sprcha pre Lobotkov Neapol

Stanislav Lobotka v súboji o loptu Stanislav Lobotka v súboji o loptu Zdroj: SITA/AP/Alessandro Garofalo/LaPresse

NEAPOL - Futbalisti Intera Miláno triumfovali v nedeľňajšom zápase 12. kola Serie A nad Frosinone Calcio 2:0 a potvrdili post lídra. "Nerrazurri" viedli od 43. minúty, keď sa presadil Federico Dimarco. V druhom polčase spečatil triumf Hakan Calhanoglu z penalty. Inter má dvojbodový náskok pred Juventusom.

Hráči SSC Neapol v základnej zostave so slovenským reprezentantom Stanislavom Lobotkom prekvapujúco prehrali s FC Empoli 0:1. "Partenopei" mali v stretnutí hernú prevahu, no napokon inkasovali v prvej minúte nadstaveného času druhého polčasu z kopačky Viktora Kovalenka. Lobotka odohral celý zápas.

Neapol nezvíťazil na domácej pôde v treťom ligovom dueli za sebou. Úradujúci šampión v prebiehajúcej ligovej sezóne vonku ešte neprehral, ale doma má nelichotivú bilanciu 2-1-3. Mužstvo spod Vezuvu je v tabuľke na 4. mieste s desaťbodovou stratou na prvý Inter. Empoli vďaka trom bodom poskočilo z predposlednej na 17. priečku mimo pásmo zostupu.

V rímskom derby medzi Laziom a AS sa zrodila bezgólová remíza. Domáci sú v tabuľke na 10. mieste, ich rival o tri priečky vyššie.

Atalanta Bergamo vydolovala v nadstavenom čase bod na ihrisku Udinese, deľbu bodov zariadil v 92. minúte brazílsky stredopoliar Ederson gólom na 1:1. Atalanta je piata, pre Udinese to bol už ôsmy nerozhodný výsledok v ligovom ročníku. Na šiestu priečku poskočila Fiorentina po víťazstve nad Bolognou 2:1.