Liverpool sa dotiahol na City a Arsenal, Souček zabezpečil výhru West Hamu

Tomáš Souček sa raduje z gólu West HamuTomáš Souček sa raduje z gólu West Hamu Zdroj: SITA/AP/Nigel French/PA

LIVERPOOL - Futbalisti FC Liverpool zvíťazili v nedeľňajšom stretnutí 12. kola anglickej Premier League nad FC Brentford 3:0.

Dvoma gólmi sa o triumf "The Reds" zaslúžil egyptský útočník Mohamed Salah. Liverpool sa so ziskom 27 bodov v tabuľke posunul na 2. priečku, o skóre pred Arsenal. Rovnaký počet bodov mal pred podvečerným duelom na ihrisku Chelsea aj vedúci Manchester City.

Mohamed Salah a Diogo Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP/Jon Super

Liverpoolčania predviedli výborný prvý polčas. V 22. a 27. minúte sa presadil uruguajský útočník Darwin Nunez, no oba presné zásahy po vzhliadnutí VAR-u neplatili pre ofsajdové postavenie. Klub z Anfield Road však pokračoval v aktivite a bol odmenený v 39. minúte, keď poslal domácich do vedenia Salah. Ten istý hráč po hodine hry zvýšil na 2:0 a triumf Liverpoolu spečatil v 74. minúte Diogo Jota.

Na domácej pôde nezaváhala ani Aston Villa, ktorá zdolala Fulham 3:1. Základ úspechu položili domáci v prvom polčase, keď strelili dva góly. Za hostí nedostal priestor slovenský brankár Martin Rodák, ktorý kryl chrbát Berdovi Lenovi.

Souček hrdinom West Hamu

Piate ligové víťazstvo v tomto ročníku zaznamenali hráči West Hamu. "Kladivári" prehrávali v 63. minúte 1:2, ale už o necelých 120 sekúnd vyrovnal Jarrod Bowen. Víťazstvo pre Londýnčanov zabezpečil v 88. minúte český stredopoliar Tomáš Souček.

Brighton predĺžil čakanie na plný bodový zisk na päť ligových duelov. Mužstvo Roberta Di Zerbiho síce viedlo nad Sheffieldom od 6. minúty zásluhou Simona Adingru, no v 69. minúte videl červenú kartu Mahmoud Dahoud a hostia využili početnú výhodu na ihrisku. V 73. minúte priniesol vyrovnanie vlastný gól Adama Webstera.