Šok v kvalifikácii na MS: Argentína stratila prvé body, hviezda Liverpoolu zostrelila Brazíliu

Lionel MessiLionel Messi Zdroj: SITA/AP/Matias Delacroix

BUENOS AIRES - Futbalisti Argentíny si v 5. kole juhoamerickej kvalifikácie MS 2026 pripísali prvú stratu bodov. Na domácej pôde v Buenos Aires podľahli Uruguaju 0:2.

Úradujúci majstri sveta spoznali trpkosť prehry po 14 stretnutiach. Brazília prehrala druhýkrát za sebou a to v Kolumbii 1:2. O oba góly víťazov sa postaral Luis Díaz.

Argentínčania nezabodovali prvýkrát od nečakaného nezdaru na MS 2022 v Katare, keď zaváhali so Saudskou Arábiou 1:2. Za Uruguaj skórovali obranca FC Barcelona Ronald Araujo v 41. minúte a útočník Liverpool FC Darwin Núñez v 87.

"Nedokázali sme sa dostať v zápase do pohody. Uruguajčania hrali fyzicky a veľmi nebezpečne v protiútokoch. V tíme už vidno silnú stopu trénera Marcela Bielsu," uznal kvality niekdajšieho trénera Argentíny Lionel Messi podľa AFP. Argentína napriek prehre vedie tabuľku o dva body pred Uruguajom.

Darwin Núñez oslavuje gól Galéria fotiek (10) Uruguajský útočník Darwin Núñez Zdroj: SITA/AP/Gustavo Garello

Diaz zariadil tri body pre Kolumbiu zlepenými gólmi v 75. a 79. minúte a odpovedal tak na presný zásah Gabriela Martinelliho zo 4. minúty. Priamo na tribúne sa mohol tešiť aj otec útočníka Liverpoolu Luis Manuel Díaz, ktorého uniesla a pred týždňom prepustila kolumbijská guerrilla.

"Život niekedy prinesie chvíle, po ktorých musíte byť odvážny a silný. Ďakujem všetkým spoluhráčom a trénerom, neustále stáli pri mne. Tento triumf venujem všetkým Kolumbijčanom, ktorí si to zaslúžia," vyhlásil po stretnutí Díaz.

Luis Díaz skóroval v Galéria fotiek (10) Luis Díaz Zdroj: SITA/AP/Ricardo Mazalan