VIDEO Slováci aktérmi bláznivých zápasov: Černák a Tatar nechápali, čo sa deje

Erik Černák a Brad MarchandErik Černák a Brad Marchand Zdroj: SITA/AP/Chris O'Meara

SEATTLE - Hokejisti Tampa Bay v zostave s Erikom Černákom zvíťazili v noci na utorok v zámorskej NHL nad Bostonom 5:4 po predĺžení.

Bodovo naprázdno vyšiel aj útočník Tomáš Tatar, ktorého Colorado prehralo na ľade Nashvillu 3:4. Arizona s Milošom Kelemenom nestačila na Los Angeles 1:4. Calgary s Martinom Pospíšilom zdolalo Seattle 4:3 po predĺžení. Slovenský útočník sa v prvej tretine strelecky presadil, no jeho gól pre nedovolený zákrok na brankára Phillipa Grubauera neplatil.

Černák nastúpil v druhej obrannej dvojici "bleskov", odohral 17:22 minúty a pripísal si jednu strelu, tri hity, dva mínusové body a odsedel si dva dvojminútové tresty. Lightning vyrovnali päť sekúnd pred koncom tretej tretiny vďaka kapitánovi Stevenovi Stamkosovi a víťazstvo zariadil v 62. minúte Brandon Hagel. Obaja hráči si pripísali zhodne aj asistenciu.

Tampa Bay triumfovala v treťom zápase za sebou. "Myslím si, že musíme vniesť do našej hry trochu viac rozvahy, aby sme vedeli dotiahnuť zápas do víťazného konca. V tretej tretine sme stratili dvakrát vedenie a to nikdy nechcete," uviedol pre oficiálnu webovú stránku nhl.com tréner Bostonu Jim Montgomery.

Avalanche viedli ešte na začiatku 59. minúty nad Nashvillom 3:2, no napokon nezískali ani bod. V drese Nashvillu sa počas 16 sekúnd presadili Filip Forsberg a Jakov Trenin. Predators tak uspeli v druhom zápase v rade.

"Bol to pre nás veľký zápas. Myslím, že sme hrali dobre počas celého duelu proti naozaj kvalitnému súperovi. Podali sme naozaj solídny výkon a v tretej tretine sme zaslúžene stretnutie otočili vo svoj prospech," povedal Forsberg.

Tatar nastúpil na krídle druhého útoku a strávil na ľade 11:19 minúty. Slovenský útočník zaznamenal jednu strelu na bránu. Colorado prehralo po troch víťazstvách. Obranca Cale Makar dosiahol v drese hostí tri asistencie.

Kelemen dostal šancu, Pospíšil sa tešil z výhry

Miloš Kelemen dostal šancu v druhom stretnutí v novej sezóne, ale Coyotes podľahli Los Angeles 1:4. Tréner Andre Tourigny zaradil dvadsaťštyriročného krídelníka opäť do štvrtej formácie a počas 6:33 minúty zaznamenal jednu strelu a hit.

Na triumfe Kings sa podieľal dvoma gólmi Trevor Moore, skórovali aj Phillip Danault a kapitán Anže Kopitar. Los Angeles uspeli aj v ôsmom stretnutí na ľade súpera a v Západnej konferencii sa posunuli na tretie miesto.

Miloš Kelemen a Matt Galéria fotiek (49) Miloš Kelemen v súboji s Mattom Royom Zdroj: SITA/AP/Matt York

Calgary po góle Rasmusa Anderssona uspelo proti Seattlu 4:3 po predĺžení. Švédsky obranca rozhodol v 64. minúte a Flames zvíťazili v treťom z uplynulých štyroch duelov. Pospíšil na krídle druhej formácie s Nazemom Kadrim a Connorom Zarym odohral 17 minút a 43 sekúnd, dosiahol dve strely a dva hity.

Dvadsaťštyriročný útočník mohol v prvej tretine za stavu 1:0 streliť svoj štvrtý gól v profilige, no bol až príliš dôrazný a jeho presný zásah neplatil pre nedovolené bránenie nemeckého brankára Phillipa Grubauera.

V základnej zostave "plameňov" chýbal Adam Ružička, ktorý bol zdravý náhradník. Seattle v druhej tretine prestrieľali súpera 17:6, zatiaľ čo Calgary malo v tretej časti streleckú prevahu 16:3. "Bolo to ako príliv a odliv. Dobrá prvá tretina, veľmi zlá druhá a skvelá tretia. Bolo však skvelé, že sme dokázali uspieť v predĺžení," povedal tréner Flames Ryan Huska.

Oilers pokračujú vo výsledkovom trápení

Edmonton začal duel na Floride podľa predstáv a v 10. minúte po góloch kapitána Connora McDavida a Evandera Kanea viedol už 2:0. Domáci však ešte do prestávky vyrovnali a dokázali reagovať v prostrednej časti na ďalší gól McDavida. Víťazný presný zásah zaznamenal v 34. minúte švédsky útočník Kevin Stenlund, ktorý si v zápase pripísal aj dve asistencie a zariadil pre Panthers siedmy triumf z uplynulých ôsmich stretnutí. Oilers pokračujú vo výsledkovom trápení.

"Dávame dosť gólov na to, aby sme uspeli. V sobotu sme strelili štyri góly na ľade Tampy a nestačilo to. Musíme vedieť zamedziť tvorbe súperových šancí. Je to na nás, aby sme hrali lepšie v obrane," poznamenal obranca "olejárov" Mattias Ekholm.

Hokejisti Edmontonu oslavujú gól Galéria fotiek (49) Tešiaci sa Oilers Zdroj: SITA/AP/Marta Lavandier

Dallas prehrával proti New Yorku Rangers po dvoch dejstvách 1:2, no Stars v tretej časti spustili na druhý tím Východnej konferencie päťgólovú kanonádu. Počas nej sa presadilo päť rôznych strelcov vrátane 39-ročného veterána Joea Pavelského, ktorý so 17 bodmi (8+9) vedie tímovú produktivitu. Pre Rangers to bola iba druhá prehra z predošlých 12 zápasov.

"Vedeli sme, že môžeme byť lepší. Naša hra sa v priebehu stretnutia zlepšovala, vyhrávali sme viac súbojov, boli sme v nich tvrdší. Náš brankár predviedol niekoľko skvelých zákrokov v tretej tretine," povedal Pavelski.

Hrozný scenár sa neopakoval

San Jose sa druhýkrát v sezóne strelo s Vancouverom, ktorý na začiatku novembra nadelil Sharks nepríjemnú "desiatku". Tentoraz sa však podobný scenár neopakoval a posledný tím Západnej konferencie držal krok s favoritom takmer 50 minút. Hostia v úvode tretieho dejstva znížili na rozdiel gólu, no drámu nepripustil útočník J.T. Miller, ktorý presným zásahom na 3:1 spečatil víťazstvo Canucks.

Tridsiaty bod v sezóne pri góle Millera zaznamenal najproduktívnejší hráč súťaže Quinn Hughes, ktorý prežíva najlepší úvod sezóny vo svojej kariére: "V konečnom dôsledku to nič neznamená. Chcem, aby náš tím bol v play off a ja som bol súčasťou úspešnej organizácie. Začiatok roka sa nám vydaril, ale musíme v tom pokračovať."

NHL - výsledky:

Florida Panthers - Edmonton Oillers 5:3 (2:2, 2:1, 1:0)
Góly: 11. Verhaeghe (Reinhart), 16. Mikkola (Stenlund), 27. Mikkola (Verhaeghe), 34. Stenlund (Luostarinen), 60. Bennett (Stenlund, Forsling) - 6. McDavid (Draisaitl, Bouchard), 9. Kane (Ryan, McLeod), 25. McDavid (tr. strieľanie). Brankári: Bobrovskij - Pickard, strely na bránku: 32:28

Tampa Bay Lightning - Boston Bruins 5:4 po predĺžení (1:1, 1:0, 2:3 – 1:0)
Góly: 7. Jeannot (Motte, Eyssimont), 40. Paul (Sergačjov, Stamkos), 49. Watson (Cirelli, Perbix), 60. Stamkos (Kučerov, Hagel), 62. Hagel (Hedman, Point) - 10. Zacha (Pastrňák, Marchand), 47. Pastrňák (Lohrei, McAvoy), 48. Beecher (Heinen), 57. Coyle (Van Riemsdyk). Brankári: Johansson - Swayman, strely na bránku: 46:27

Dallas Stars - New York Rangers 6:3 (0:1, 1:1, 5:1)
Góly: 35. Benn (Pavelski, Hintz), 42. Pavelski (Heiskanen, Hintz), 48. Marchment (Johnston, Duchene), 49. Seguin (Marchment), 57. Steel, 58. Hintz (Seguin) - 17. Trocheck (Kreider, Gustafsson), 34. Kakko (Bonino, Trouba), 60. Goodrow (Schneider, Trouba). Brankári: Wedgewood - Šesťorkin, strely na bránku: 36:33

Nashville Predators - Colorado Avalanche 4:3 (1:1, 1:2, 2:0)
Góly: 20. Forsberg (Glass, Tomasino), 24. Lauzon (Nyquist, O´Reilly), 60. Forsberg (Nyquist, Sissons), 60. Trenin (Smith) - 14. Cogliano (Ničuškin, Makar), 29. Toews (MacKinnon, Makar), 34. Ničuškin (Makar, MacKinnon). Brankári: Saros - Georgijev, strely na bránku: 30:28

Arizona Coyotes - Los Angeles Kings 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)
Góly: 39. Crouse (Bjugstad, Maccelli) - 4. Moore (Danault), 9. Kopitar (Byfield), 36. Moore, 57. Danault (Laferriere, Roy). Brankári: Ingram - Copley, strely na bránku: 31:25

Seattle Kraken - Calgary Flames 3:4 po predĺžení (1:2, 2:0, 0:1 - 0:1)
Góly: 9. Dunn (Wennberg), 29. Eberle (Dunn, Gourde), 31. McCann (Larsson) - 12. Huberdeau (Andersson, Kadri), 56. Mangiapane (Hanifin, Tanev), 64. Andersson (Backlund, Huberdeau). Brankári: Grubauer (21. Daccord) - Vladař, strely na bránku: 31:31

Vancouver Canucks - San Jose Sharks 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
Góly: 34. Q. Hughes (Höglander, Beauvillier), 40. Lafferty (Blueger), 48. J.T. Miller (Boeser, Q. Hughes) - 41. Hertl (Addison, Granlund). Brankári: Demko - Blackwood, strely na bránku: 37:28

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 49

Viac o téme: NHL Vancouver Canucks New York Rangers Florida Panthers Tomáš Tatar Boston Bruins Dallas Stars Edmonton Oilers Tampa Bay Lightning San Jose Sharks Colorado Avalanche Los Angeles Kings Nashville Predators Calgary Flames Erik Černák Arizona Coyotes Adam Ružička Martin Pospíšil Miloš Kelemen Seattle Kraken