VIDEO Košičania ukázali Spišskej, kto je jasným pánom, mizerná tretia tretina Slovanistov

Na snímke gólová radosť hráčov KošícNa snímke gólová radosť hráčov Košíc Zdroj: TASR/František Iván

KOŠICE - Hokejisti HC Košice zvíťazili v šlágri 20. kola Tipos extraligy nad HK Spišská Nová Ves 5:1 a poskočili na čelo tabuľky práve pred piatkového súpera. Svoju víťaznú sériu predĺžili na sedem zápasov, na konte majú 44 bodov. Spišiaci sú priebežne na druhom mieste so 41 bodmi.

Domáci nastúpili v súboji o priebežné prvé miesto v špeciálnych dresoch, ktorými si pripomenuli úspešnú éru košického hokeja z 80-tych rokov. Premiéru v drese hostí absolvoval krídelník Martin Bakoš, ktorý dostal príležitosť v prvej formácii.

Martin Bakoš v drese Galéria fotiek (14) Martin Bakoš Zdroj: TASR/František Iván

Prvá tretina priniesla rušný hokej, viacero potýčok, ale diváci gól nevideli ani napriek viacerým vylúčeniam. Do vedenia išli hostia, keď Archambault zakončil únik dvoch proti jednému - 0:1. Náskok však Spišiakom dlho nevydržal, keďže krátko na to fauloval Bortňák a Jääskeläinen po 13 sekundách využil presilovku - 1:1. Naďalej sa hralo v rýchlom tempe a s nasadením.

Na snímke gólová radosť Galéria fotiek (14) Tešiaci sa Košičania Zdroj: TASR/František Iván

V 35. minúte naklonil skóre na stranu domácich Fejes, ktorý prekonal Suráka po úniku za obranu hostí - 2:1. Košičania sa prezentovali dôslednou defenzívou, ktorá súpera nepúšťala do vyložených šancí. Zároveň hrozili protiútokmi a od 48. minúty viedli už o dva góly. Spišiaci nechali priveľa priestoru Šimunovi, ktorý svojím prvým gólom v sezóne zblízka prekonal Suráka. Hostia sa v závere pokúsili o hru so šiestimi korčuliarmi, no do prázdnej bránky inkasovali štvrtý gól, keď sa presadil Jääskeläinen. Skóre zápasu krátko na to uzavrel Lamper, ktorý prekonal Suráka - 5:1.

TEL - 20. kolo:

HC Košice - HK Spišská Nová Ves 5:1 (0:0, 2:1, 3:0)
Góly: 24. Jääskeläinen (Breton, Krivošík), 35. Fejes (Berger, Bartoš), 48. Šimun (Jääskeläinen, Fejes), 59. Jääskeläinen (Breton, Berger), 60. Lamper (Šedivý, Lunter) - 23. Archambault (Merežko). Rozhodovali: J. Konc ml., Žák - Jurčiak, Tichý, vylúčení: 6:6 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, 6567 divákov.

Michalovce deklasovali Nové Zámky

Michalovce zvíťazili v piatkovom zápase 20. kola Tipos extraligy na ľade Nových Zámkov jasne 5:0 a pripísali si tretí triumf za sebou.

Hostia rozhodli už v prvej tretine, keď sa postupne presadili Kabáč, Puliš a počas presilovky aj Santos. Zemplínčania hrali v ďalších minútach umne, nepúšťali sa zbytočne do rizika a strážili si trojgólový náskok. Ten ešte narástol v 26. minúte po góle Acolatseho a po 66 sekundách tretej časti upravil na konečných 5:0 Heard, ktorý si pripísal aj dve asistencie. Potom sa už len dohrávalo a Michalovčania sa sústredili na to, aby dopriali Škorvánkovi nulu.

HC MIKRON Nové Zámky - HK Dukla Ingema Michalovce 0:5 (0:3, 0:1, 0:1)
Góly: 7. Kabáč (Michalčin), 9. Puliš (Stripai, Heard), 16. Santos (Daugavinš, Bodák), 26. Acolatse (Heard, Puliš), 42. Heard (Valach, Puliš). Rozhodovali: Výleta, Fridrich - Vyšný, Jedlička, vylúčení: 3:3, presilovky 0:1, oslabenia: 0:0

Dmowski hetrikom zostrelil Slovan

Hokejisti HK Poprad zvíťazili v piatkovom 20. kole Tipos extraligy nad HC Slovan Bratislava 5:2. "Kamzíci" sa vďaka triumfu dostali v tabuľke na 9. miesto, práve pred svojho súpera. Ryan Dmowski sa v drese domácich blysom hetrikom a pridal aj asistenciu. Tri body zaznamenal aj Andrew Calof (0+3).

Hostia viedli už od 3. minúty, keď Žitný zaznamenal prvý gól v drese Slovana. Popradčania vyrovnali krátko pred koncom prvej časti, presilovú hru o dvoch hráčov využil Kukuča. Na ďalší presný zásah čakali diváci až do začiatku tretej časti, keď Záborský využil početnú výhodu. "Belasí" však v 49. minúte tiež v presilovke vyrovnali na 2:2, druhý gól v stretnutí vsietil Žitný. Dmowski však v priebehu 18 sekúnd skóroval v dvoch presilovkách a upravil na 4:2. V predposlednej minúte Dmowski strelou do prázdnej bránky skompletizoval hetrik.

HK Poprad – HC Slovan Bratislava 5:2 (1:1, 0:0, 4:1)
Góly: 19. Kukuča (Urbánek, McFadden), 42. Záborský (Calof, Dmowski), 52. Dmowski (Calof), 53. Dmowski (Calof), 59. Dmowski – 3. Žitný (Šille), 49. Žitný (Šille, Beňo). Rozhodovali: Jobbágy, Štefík – Pribula, Bogdaň, vylúčení: 8:11 na 2 min, presilovky: 4:1, oslabenia: 0:0, 3176 divákov.

Zvolen podľahol Banskej Bystrici po predĺžení

Hokejisti HKM Zvolen prehrali piaty duel v sérii. V piatkovom 20. kole podľahli doma Banskej Bystrici 2:3 po predĺžení. Tím spod Urpína s novým fínskym trénerom Raimom Helminenom prerušil päťzápasovú sériu prehier, víťazný gól strelil v 63. minúte Andrej Bíreš.

Na snímke zľava Miroslav Galéria fotiek (14) Na snímke zľava Miroslav Mucha (Zvolen) a Boris Žabka (Banská Bystrica) Zdroj: TASR/Ján Krošlák

V prvej tretine dominovali domáci, ktorí sa ujali vedenia v šiestej minúte po strele C. Hultsa a teči Radovana Bondru. V prostrednom dejstve Bystričania pridali na aktivite a odmenou im bol vyrovnávajúci zásah Maceka šikovným bekhendom po natlačení sa pred bránku. Zvolenčania nevyužili dve presilovky za sebou, ale na začiatku tretej tretiny udreli Heclom po razantnej strele z kruhu nad ľadom.

Lenže Bystričania znovu odpovedali, hrali viackrát presilovku a v poslednej piatej využil prihrávku Faitha pred bránkou voľný Petriska. Derby napokon rozhodol v predĺžení pohotový Bíreš, ktorého našiel spoza bránky Bačík.

HKM Zvolen – HC´ 05 Banská Bystrica 2:3 pp (1:0, 0:1, 1:1 – 0:1)

Góly: 6. R. Bondra (C. Hults, M. Hults), 42. M. Hecl (Mudrák, Csányi) – 29. Macek (Bíreš), 47. Petriska (R. Faith), 63. Bíreš (Bačík, R. Faith). Rozhodovali: Baluška, M. Novák – M. Orolin, D. Konc ml., vylúčení: 7:6 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 2879 divákov.

Humenné v prestrelke zdolalo Liptovský Mikuláš

Hokejisti HC 19 Humenné zvíťazili nad HK 32 Liptovský Mikuláš 5:4. Deväťgólovú prestrelku na Zemplíne rozhodol v 56. minúte gól domáceho Samuela Feretu. Humenčania zostávajú po druhom domácom víťazstve za sebou v tabuľke na poslednom mieste so ziskom 18 bodov, Liptovský Mikuláš si pripísal tretiu prehru v rade a patrí mu 7. priečka s 27 bodmi.

Pri Laborci sa do vedenia dostali ako prví Liptáci, keď sa v 6. minúte zakončením od modrej čiary presadil obranca Hraško. Domácich však vyrovnávajúcim gólom z početnej výhody v 12. minúte naštartoval Pereskokov, na ktorého o šesť minút neskôr nadviazal Kuru. Po prvej tretine sa však odchádzalo do šatní za vyrovnaného stavu, keď vyrovnal Egle.

Aj v prostrednej časti videli diváci na ľade extraligového nováčika štyri góly, najskôr Egle posadil Liptákov znova do vedenia, avšak už o minútu na to vyrovnal premiérovým extraligovým zásahom Thomka. Do konca druhej tretiny sa tento scenár ešte raz zopakoval, keď na gól Nauša odpovedal Meliško. Rozuzlenie zápletky priniesla až 56. minúta. Odchovanec humenského hokeja Fereta napriahol a nedal brankárovi Krasikovovi žiadnu šancu.

HC 19 Humenné – HK 32 Liptovský Mikuláš 5:4 (2:2, 2:2, 1:0)
Góly: 12. Pereskokov (Kuru, Thomka), 18. Kuru (Vaško, Kriška), 23. Thomka (Novota, Diakov), 35. Meliško (Handlovský, Fereta), 56. Fereta (Šoltés) - 6. Uhrík (Avcin, Fekiač), 19. Egle (Nauš), 22. Egle (Berry, Nauš), 27. Nauš (Handlovský). Rozhodovali: Snášel, Krajčík – Ordzovenský, Šoltés, vylúčení: 4:7 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 1:1.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 14

Viac o téme: HC Košice HK Poprad HKM Zvolen HC Slovan Bratislava HC 05 Banská Bystrica HK Spišská Nová Ves HC Nové Zámky HK 32 Liptovský Mikuláš HK Dukla Ingema Michalovce HC 19 Humenné