Mrzutý návrat Kataláncov po repre pauze: Barcelona pustila perie v Madride

Unai López a Robert Lewandowski v súboji o loptuUnai López a Robert Lewandowski v súboji o loptu Zdroj: SITA/AP/Jose Breton

MADRID - Futbalisti FC Barcelona remizovali v sobotnom dueli 14. kola španielskej La Ligy na pôde Raya Vallecano 1:1.

Hostia zachránili bod až v závere, v 82. minúte si dal vlastný gól domáci Florian Lejeune, ktorý si zrazil do siete center Raphinu z ľavej strany.

Futbalisti Atlética Madrid zdolali Mallorcu 1:0. O ich triumfe rozhodol v 64. minúte Antoine Griezmann. Slovenský obranca Martin Valjent odohral v drese hostá celý zápas.

"Barca" sa v tabuľke prepadla na štvrté miesto práve za Atlético, na vedúcu Gironu strácajú obaja tri body a na Real Madrid bod. V ďalšom stretnutí Getafe zdolalo poslednú Almeriu 2:1 a posunulo sa na ôsme miesto.