Stratu z prvého polčasu už nedotiahli: V prestížnom derby s Českom sme ťahali za kratší koniec

Na snímke hráčky SlovenskaNa snímke hráčky Slovenska Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

CHEB - Slovenské hádzanárky neuspeli ani vo svojom druhom stretnutí na medzinárodnom turnaji o Štít mesta Cheb. V sobotu podľahli domácemu Česku 23:27 a v tabuľke obsadili poslednú tretiu priečku. Prvenstvo si pripísalo "béčko" Nórska.

Slovenky v prvom dueli 49. ročníka tradičného podujatia prehrali s Nórskom jednoznačne 20:34. Proti Česku, pripravujúcemu sa na MS, zaostávali aj o desať gólov, no v závere znížili na prijateľný rozdiel. Turnaj bol pre zverenky trénera Jorgeho Dueňasa prípravou na budúcoročné pokračovanie kvalifikácie ME 2024, v decembri ešte vycestujú na dva prípravné zápasy do Turecka.

Nórska rezerva, vystužená viacerými medailistkami z ME, MS a OH na čele z najlepšou hádzanárkou sveta za rok 2011 Heidi Lökeovou, vyhrala v Chebe oba zápasy.

49. ročník medzinárodného turnaja žien Štít mesta Cheb:

Česko - Slovensko 27:23 (18:10)
Najviac gólov ČR: Cholevová 7/4, Stříšková a A. Franková po 4, zostava a góly SR:Ivanicjová, Furgaláková - Györiová 1, Michálková, Pastorková 1, Dmytrenková 1, Nejedlíková, Popovcová 4/2, R. Bíziková 2/1, Pócsíková, Bujnochová 1, Holejová 4, Barb. Lanczová 5/1, Bačenková, Ščípová, D. M. Vargová 2, Zsákovicsová 2. Rozhodovali: Beňuš, Uhlíř (obaja ČR), vylúčenia: 5:7, 7m hody: 4/4 - 4/4, 465 divákov

Hlasy po zápase /zdroj: slovakhandball.sk/:

Peter Pčola, asistent trénera SR: "Odohrali sme katastrofálny prvý polčas. Chýbala nám herná disciplína i dôraz v obrane. Češky si príliš skoro utvorili pohodlný náskok. V druhom polčase dievčatá zabojovali, najmä posledných 15 - 20 minút to bola hádzaná, na ktorú sa dalo pozerať, ale zápas trvá 60 minút a my sa musíme naučiť hrať celé stretnutie."

Adriána Holejová, spojka SR: "Začiatok duelu sme nemali dobrý najmä v obrane. Púšťali sme hráčky súpera cez stred, mali sme ich už skôr prerušovať. Koniec duelu bol však už úplný opak toho, čo sme predviedli v úvode stretnutia."