VIDEO Príšerná Slafkovského noc s debaklom, Tatar zarmútil duo slovenských kolegov

Juraj Slafkovský pri pukuJuraj Slafkovský pri puku Zdroj: SITA/AP/Marcio Jose Sanchez

LOS ANGELES - Hokejisti Colorada Avalanche zdolali v nočnom zápase NHL na domácom ľade Calgary 3:1 a pripísali si tretí triumf po sebe.

V drese "lavín" nastúpil v Tomáš Tatar, za hostí odohrali zápas Martin Pospíšil a Adam Ružička. Ani jeden zo slovenských útočníkov však nebodoval.

V akcii bol aj Juraj Slafkovský, ale jeho Montreal nestrelil ani gól v Los Angeles (0:4) a víťazný duel za Arizonu zažil na ľade obhajcu vo Vegas útočník Miloš Kelemen.

Slováci dohrali zápas bok po boku

Najviac času na ľade strávil Pospíšil, počas 14:11 minút vyslal na bránku dve strely. Ružička odohral 10:45 minút tiež s dvoma strelami. Pospíšil nastúpil v treťom útoku, Ružička vo štvrtom, ale v záverečnej tretine, keď tréner Ryan Huska stiahol hru na tri formácie, hrali Slováci v jednom útoku spolu s Nazemom Kadrim.

Flames mali v poslednej dvadsaťminútovke viac z hry, ale v bránke “lavín” žiaril Ivan Prosvetov (29 zákrokov). V polovici záverečnej tretiny mohol Ružička streliť gól na 2:3, ale zblízka neprekonal brankára Colorada.

Flames znížili v 33. minúte na 1:2 zásluhou Mikaela Backlunda, ale o 34 sekúnd neskôr vrátil domácim dvojgólové vedenie Nathan MacKinnon a jeho gól bol napokon posledný v zápase. Tatar za “lavíny” odohral 10 minút, neohrozil bránku ani raz a zaznamenal plusový bod.

Tridsaťdvaročný krídelník stále čaká na prvý gól v sezóne, v 18 zápasoch má bilanciu 0+7. Útočník Colorada Valerij Ničuškin, ktorý strelil gól v predchádzajúcich šiestich zápasoch, zaznamenal tentokrát len jednu asistenciu. Colorado vyhralo tretí duel v rade.

Adam Ružička strieľa cez Galéria fotiek (19) Adam Ružička strieľa cez Calea Makara Zdroj: SITA/AP/David Zalubowski

Kelemen prispel k prekvapujúcej výhre

Do hry zasiahol aj Miloš Kelemen, v drese Arizony odohral 5:36 minút. Coyotes triumfovali na ľade obhajcu titulu vo Vegas 2:0, brankár Connor Ingram predviedol 34 úspešných zákrokov a zaznamenal svoj druhý shutout v kariére. Víťazstvo hostí zariadili gólmi Clayton Keller a Lawson Crouse. Coyotes zastavili sériu troch prehier, Golden Knights neskórovali v dvoch z posledných troch vystúpení.

Čisté konto si pripísal aj Pheonix Copley z Los Angeles. Svojim spoluhráčom pomohol k triumfu nad Montrealom 4:0, v drese hostí odohral Juraj Slafkovský 17:47 minút a pripísal si jeden mínusový bod. Na bránku vyslal dve strely. Copley chytil 18 striel, zaznamenal tretí shutout v kariére a Kings vyhrali piaty zápas za sebou.

“Momentálne hráme veľmi dobre, verím, že to bude pokračovať,” povedal 31-ročný americký brankár pre nhl.com. Dva góly strelil Trevor Moore, ďalšie pridali Carl Grundström a Trevor Lewis. Canadiens vyšli naprázdno v Los Angeles prvýkrát v histórii, v predchádzajúcich 76 duelov vždy strelili aspoň jeden gól.

“Cítil som, že sme pracovali a dali sme do toho všetko, ale v útočnom pásme nám chýbalo viac kvality a v obrannom viac dôrazu,” dodal tréner Montrealu Martin St. Louis. Jeho tím prehral päť z posledných siedmich zápasov a na záver päťzápasového tripu sa predstaví v noci na štvrtok v Columbuse.

Jake Allen zasahuje sediac Galéria fotiek (19) Jake Allen zasahuje sediac na ľade Zdroj: SITA/AP/Marcio Jose Sanchez

San Jose zastavilo sériu troch prehier, "žraloci" zdolali doma Vancouver 4:3. Po dvoch tretinách bol stav 2:2, v tretej dostali Sharks do dvojgólového vedenia Mikael Granlund a Mike Hoffman, ktorí skórovali v priebehu minúty a 26 sekúnd.

Canucks už len skorigovali stav zásluhou dvojgólového Brocka Boesera. Skóre duelu otvoril svojim prvým gólom v NHL 23-ročný obranca “žralokov” Ty Emberson, brankár Kaapo Kahkonen zlikvidoval 31 striel.

Na čele NHL sú Rangers

Hokejisti New Yorku Rangers triumfovali nad Bostonom 7:4 a dostali sa na čelo súťaže. Práve Bruins boli pred stretnutím najlepším tímom ligy. Chris Kreider v drese domácich zaznamenal tri body (2+1), Artemij Panarin a Jimmy Vesey dosiahli zhodne gól a asistenciu.

“To bolo niečo. Videli sme množstvo obratov a emócií na oboch stranách. Bol to zápas, ktorý musel baviť. Stretli sa dva silné tímy,” povedal tréner “jazdcov” Peter Laviolette. Bruins prehrali prvýkrát v sezóne dva zápasy za sebou, nepomohli im ani dva góly Charlieho Coylea. Linus Ullmark inkasoval sedem gólov zo 40 striel.

Tridsaťsedemročný brankár Rangers Jonathan Quick nazbieral 27 zákrokov a natiahol bodovú sériu na sedem duelov. Ak neprehrá v riadnom čase ani pri ďalšom vystúpení, tak zopakuje na druhom mieste klubovej histórie zápis Jaroslava Haláka zo sezóny 2022-23 v počte zápasov s bodom za sebou vo veku 37 a viac rokov.

Víťazný návrat Hischiera do zostavy Devils

Nico Hischier oslávil návrat do zostavy New Jersey gólom a asistenciu, Devils zdolali Buffalo vysoko 7:2. Kapitán “diablov” vynechal 11 zápasov pre zranenie hornej časti tela. “Veľmi som sa tešil na návrat a som rád, že som späť. Dnes sme ukázali, že keď hrajú všetky štyri útoky a každý prispeje svojim dielom, tak budeme úspešní. Toto je hokej v podaní Devils. Musíme si len udržať konzistentnosť,” povedal švajčiarsky útočník.

“Diabli” prestrieľali súpera 38:12, v prvej tretine 18:3. Formácia s Hichierom, Ondřejom Palátom (1+1) a Jesperom Brattom (0+2) nazbierala šesť bodov. Dva góly strelil Tyler Toffoli, gól a asistenciu zaznamenali aj Alexander Holtz, Luke Hughes a Dawson Mercer, víťazstvo vychytal Vítek Vaněček. V drese Buffala debutovali dvaja útočníci Isak Rosen a Jiří Kulich, ani jeden z nich nebodoval.

Toronto neuspelo u tučniakov

Pittsburgh zdolal Toronto 3:2, keď o triumfe Penguins rozhodol 28 sekúnd pred koncom druhej tretiny Erik Karlsson. Švédsky obranca bombou od modrej čiary prekonal Josepha Wolla a strelil svoj šiesty gól v sezóne. Ďalšie zásahy “tučniakov” pridali Jake Guentzel a Noel Acciari.

“Zomkli sme sa a dali sme góly v dôležitých momentoch. V tretej tretine sme hrali svoju hru a neobávali sme sa o výsledok,” povedal Karlsson. V drese Maple Leafs sa presadili Tyler Bertuzzi a Matthew Knies. Auston Matthews nastúpil na 500. zápas v NHL, mal päť streleckých pokusov, ale nebodoval.

Jevgenij Malkin pod váhou Galéria fotiek (19) Jevgenij Malkin pod váhou Marka Giordana, vľavo brankár Joseph Woll Zdroj: SITA/AP/Gene J. Puskar

V posledných šiestich dueloch nazbieral len dva body (1+1). Duel bol zaujímavý pre Kylea Dubasa, ktorý bol v rokoch 2018-2023 generálnym manažérom Maple Leafs, ale od 1. júna je riaditeľom pre hokejové operácie Penguins.

V zápase medzi NY Islanders a Philadelphiou nepadol gól v riadnom čase ani v predĺžení a o všetkom rozhodli nájazdy. V nich sa presadil len v štvrtej sérii Tyson Foerster a Flyers napokon vyhrali 1:0.

Samuel Ersson chytil 25 striel a zaznamenal druhé čisté konto v kariére, Iľja Sorokin mal v bránke “ostrovanov” viac práce, keď zastavil 40 pokusov. Aj on si napriek prehre po nájazdoch pripísal shutout, ktorý bol jeho druhý v sezóne a osemnásty v kariére.

Výsledky NHL:

Los Angeles Kings - Montreal Canadiens 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Góly: 16. Grundström (Dubois, Englund), 30. Moore (Kaliyev, Dubois), 44. Lewis (Anderson-Dolan), 54. Moore (Fiala). Brankári: Copley - Allen, strely na bránku: 30:18.

New York Rangers - Boston Bruins 7:4 (3:2, 2:1, 2:1)
Góly: 6. Bonino, 11. Kreider (Gustafsson, Panarin), 19. Kreider (Trouba), 37. Vesey (Trocheck, Panarin), 40. Miller (Zibanejad, Kreider), 42. Pitlick (Vesey, Goodrow), 45. Panarin (Schneider, Jones) - 14. Coyle (Frederic, van Riemsdyk), 15. Geekie (Lauko, Forbort), 21. Pastrňák (Zacha), 43. Coyle (van Riemsdyk, Geekie). Brankári: Quick - Ullmark, strely na bránku: 40:31.

New Jersey Devils - Buffalo Sabres 7:2 (4:0, 1:1, 2:1)
Góly: 2. Holtz (Haula, Hamilton), 12. Toffoli (Smith, Mercer), 16. Hischier (Palát, Bratt), 19. Palát (Bratt, Hischier), 23. Toffoli (Holtz, L. Hughes), 41. Mercer (Hamilton, J. Hughes), 46. L. Hughes - 22. Skinner (Tuch, Mittelstadt), 44. Okposo (Power, Peterka). Brankári: Vaněček - Comrie (21. Levi), strely na bránku: 38:12.

Pittsburgh Penguins - Toronto Maple Leafs 3:2 (1:2, 2:0, 0:0)
Góly: 5. Guentzel (O'Connor, Crosby), 31. Acciari, 40. Karlsson (Letang, Carter) - 4. Bertuzzi (Tavares, Rielly), 8. Knies (Järnkrok). Brankári: Jarry - Woll, strely na bránku: 35:33.

New York Islanders - Philadelphia Flyers 0:1 (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0, 0:1)
Rozh. náj.: Foerster. Brankári: Sorokin - Ersson, strely na bránku: 25:40.

Colorado Avalanche - Calgary Flames 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)
Góly: 7. Drouin (Rantanen, MacKinnon), 31. Johansen, 33. MacKinnon (Ničuškin, Makar) - 33. Backlund (Huberdeau, Coleman). Brankári: Prosvetov - Vladař, strely na bránku: 24:30.

San Jose Sharks - Vancouver Canucks 4:3 (1:1, 1:1, 2:1)
Góly: 10. Emberson (Hertl, Hoffman), 35. Zetterlund (Hertl), 41. Granlund (Addison, Ferraro), 42. Hoffman (Granlund, Addison) - 16. Hronek (Miller, Hughes), 40. Boeser (Miller, Hronek), 57. Boeser (Miller, Pettersson). Brankári: Kahkonen - DeSmith, strely na bránku: 22:33.

Vegas Golden Knights - Arizona Coyotes 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
Góly: 51. Keller (Cooley, Schmaltz), 59. Crouse (Maccelli, Bjugstad). Brankári: Thompson - Ingram, strely na bránku: 34:18.

Slováci v akcii:
Juraj Slafkovský (Montreal)      17:47 0 0 0 -1 2 0
Tomáš Tatar (Colorado)               10:01 0 0 0 +1 0 0
Martin Pospíšil (Calgary)       14:11 0 0 0  0 2 0
Adam Ružička (Calgary)          10:45 0 0 0  0 2 0
Miloš Kelemen (Arizona)              05:36 0 0 0  0 0 0

/pozn.: počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 19

Viac o téme: NHL Vancouver Canucks New York Rangers Tomáš Tatar Boston Bruins Pittsburgh Penguins Buffalo Sabres Montreal Canadiens San Jose Sharks New Jersey Devils Colorado Avalanche Los Angeles Kings Toronto Maple Leafs Calgary Flames Arizona Coyotes Adam Ružička Martin Pospíšil Miloš Kelemen Juraj Slafkovský Jiří Kulich