VIDEO Unikátny moment, Petr Čech debutoval v profi hokeji: Neuveríte, ako k tomu došlo

Petr ČechPetr Čech Zdroj: Twitter/Belfast Giants

BELFAST - Bývalý futbalový brankár Petr Čech má za sebou krátky a úspešný debut v britskej hokejovej lige.

Za obhajcu titulu Belfast Giants odchytal v závere stretnutia s Glasgow Clan necelých päť minút a prispel k víťazstvu 5:1. Počas Čechovho pobytu na ľade už žiadny gól nepadol.

Štyridsaťjedenročný rekordér v počte štartov za českú futbalovú reprezentáciu prišiel do Belfastu pred desiatimi dňami na výpomoc z druholigového Oxford City Stars. Víťaz Ligy majstrov s Chelsea z roku 2012 začal dnešný zápas na lavičke ako náhradník Kanaďana Tylera Beskorowaného.

Severoírsky tím, ktorý z predchádzajúcich siedmich ligových stretnutí šesťkrát prehral, inkasoval ako prvý v 21. minúte, ale ešte v druhej tretine tromi gólmi skóre otočil a v poslednej časti pridal ďalšie dva zásahy.

Fanúšikovia si Čecha doslova vypýtali na ľad

V závere zápasu za rozhodnutého stavu podľa BBC začalo 6000 fanúšikov v zaplnenej hale Odyssey skandovať "my chceme Čecha" a kanadský kouč Adam Keefe, ktorého brat Sheldon trénuje Toronto Maple Leafs v NHL, ich želaniu vyhovel. V čase 55:17 poslal Čecha do bránky a bývalý gólman Chelsea, Arsenalu, Rennes či pražskej Sparty zažil premiéru v profesionálnom hokeji.

Čech sa začal hokeju venovať krátko po konci úspešnej futbalovej kariéry v roku 2019 v tíme Guildford Phoenix vo štvrtej lige. Vlani v novembri prestúpil do Chelmsfordu, s ktorým si tento rok zahral finále pohára.

V júni odišiel do Oxfordu. Na drese nosí číslo 39, ktoré v NHL preslávil Dominik Hašek. Ďalší zápas v Elite Ice Hockey League čaká Čechov tím v nedeľu na ľade Nottinghamu.

Viac o téme: Petr Čech Belfast Giants Glasgow Clan