Ej, chlapci, či nám robíte radosť každé kolo: Slováci opäť ústrednými postavami českej ligy

Miloš RomanMiloš Roman Zdroj: Profimedia

TŘINEC - Slovenský hokejový útočník Miloš Roman pomohol jedným gólom k víťazstvu Třinca nad Karlovými Varmi 3:1 v nedeľňajšom zápase 22. kola českej extraligy.

Jeho presný zásah z 22. minúty na 2:1 sa napokon ukázal ako víťazný, prihrali mu naň krajania Patrik Hrehorčák a Viliam Čacho. Do streleckej listiny sa zapísal aj Oliver Okuliar z Hradca Králové, no jeho tím prehral na ľade lídra extraligy Pardubíc 2:5.

Brankár Branislav Konrád si v zápase proti Komete Brno pripísal 21 úspešných zákrokov a pomohol Olomoucu k víťazstvu 3:1.

Útočník Róbert Lantoši rozhodol gólom v samostatných nájazdoch o víťazstve BK Mladá Boleslav na ľade Kladna 3:2. Oba tímy majú po vzájomnom zápase 18 bodov a sú na chvoste tabuľky. Obranca Michal Ivan strelil v 5. minúte prvý gól Liberca v zápase so Spartou Praha.

Domáci však napokon prehrali 4:5. V stretnutí medzi Vítkovicami a Plzňou (2:3 pp) si po jednej asistencii pripísali domáci obranca Juraj Mikuš a útočník hostí Adrián Holešinský.

Česká extraliga - 22. kolo:

HC Vítkovice Ridera - HC Škoda Plzeň 2:3 pp (1:0, 1:0, 0:2) - 0:1)
Góly: 10. Barinka (MIKUŠ), 38. Fridrich - 45. Mertl (HOLEŠINSKÝ), 57. Lev, 61. Zámorský

Rytíři Kladno - BK Mladá Boleslav 2:3 pp a sn (1:0, 1:1)
Góly: 10. Smoleňák, 30. Frolík - 28. Järvinen, 46. Stránský, roz. sam. nájazd LANTOŠI

Bílí Tygři Liberec - HC Sparta Praha 4:5 (2:3, 2:1, 0:1)
Góly: 5. IVAN, 18. Flynn, 29. Filippi, 33. Flynn - 14. Kestner, 15. Kempný, 18. Mikliš, 38. Mužík, 48. Řepík

Banes Motor České Budějovice - HC Verva Litvínov 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Gól: 56. Štencel

HC Olomouc - HC Kometa Brno 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Góly: 16. Plášek, 27. Sirota, 60. Kunc - 12. Vincour
/B. KONRÁD (Olom.) odchytal celý zápas a mal 21 zákrokov/

HC Dynamo Pardubice - Mountfield Hradec Králové 5:2 (1:0, 1:1, 3:1)
Góly: 4. Kousal (ČEREŠŇÁK), 26. Kaut, 46. Kaut, 49. Cienciala, 59. Mandát - 24. OKULIAR, 54. Šťastný

HC Oceláři Třinec - HC Energie Karlovy Vary 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
Góly: 21. Nestrašil, 22. ROMAN (HREHORČÁK, ČACHO), 58. Nestrašil (HREHORČÁK, MARINČIN) - 14. Procházka (GRÍGER)

Viac o téme: Branislav Konrád HC Sparta Praha Bílí Tygři Liberec HC Oceláři Třinec BK Mladá Boleslav Rytíři Kladno Oliver Okuliar