VIDEO Inter remizoval v šlágri na pôde Juventusu, AS Rím v závere zlomil odpor Udinese

Denzel Dumfries a Filip Kostič v súboji o loptuDenzel Dumfries a Filip Kostič v súboji o loptu Zdroj: SITA/AP/Marco Alpozzi/LaPresse

TURÍN - Futbalisti Interu Miláno remizovali v šlágri 13. kola talianskej ligy na ihrisku Juventusu Turín 1:1 a udržali si pozíciu lídra tabuľky.

Domáci viedli v "Derby d'Italia" od 27. minúty vďaka Dušanovi Vlahoviča, no "nerazzurri" v prvom polčase vyrovnali po zakončení Lautara Martineza. Juventus je s dvojbodovou stratou na druhom mieste.

Prvú šancu v stretnutí si vypracovali domáci v 15. minúte. Federico Chiesa sa dostal k lopte na hranici šestnástky, ale minul bránku Interu. O osem minút neskôr však Chiesa prenikol po ľavej strane, prihral Dušanovi Vlahovičovi, ktorý strelou k vzdialenejšej žrdi otvoril skóre zápasu.

Mužstvo Massimiliana Allegriho sa z jednogólového náskoku dlho netešilo. Po polhodine hry hosťujúci Marcus Thuram našiel v šestnástke Lautara Martineza, ktorý vyrovnal na 1:1. V druhej 45-minútovke si tímy nevytvorili výraznejšie šance a získali po bode.

Hráči AS Rím zvíťazili nad Udinese Calcio 3:1. Rimania rozhodli o svojom triumfe v 81. minúte vďaka gólu Paula Dybalu, v závere ešte upravil výsledok Stephan El Shaarawy. V tabuľke sa dostali na 5. miesto, Udinese je na 16. priečke.

Futbalista Stephan El Shaarawy Galéria fotiek (2) Tešiaci sa hráči AS Rím Zdroj: TASR/AP/Alessandra Tarantino

Sassuolo Calcio uspelo na pôde FC Empoli 4:3. Hostia zvíťazili po šiestich dueloch, keď v 90.+2 minúte rozhodol Domenico Berardi. Frosinone zdolalo Janov 2:1.

Cagliari remizovalo s AC Monza 1:1. Z lavičky náhradníkov sledoval duel slovenský obranca domácich Adam Obert. Cagliari patrí so ziskom desiatich bodov 17. miesto v 20-člennej tabuľke. Monza je deviata.

Serie A - 13. kolo:

AS Rím - Udinese Calcio 3:1 (1:0)
Góly: 20. Mancini, 81. Dybala, 90. El Shaarawy – 57. Thauvin

FC Empoli - Sassuolo Calcio 3:4 (2:2)
Góly: 4. Caputo (z 11 m), 30. Fazzini, 86. Kovalenko – 12. Pinamonti, 22. Henrique, 66. a 90.+2 Berardi (prvý z 11 m)

Frosinone Calcio - FC Janov 2:1 (1:1)
Góly: 34. Soule, 90.+4 Monterisi – 38. Malinovskyj

Cagliari Calcio - AC Monza 1:1 (1:0)
Góly: 11. Dossena – 61. Marič