VIDEO Tatar sa zapojil do bleskovej kontry a bol z toho gól, Ružička a Pospíšil dostali trest

Tomáš Tatar a Nikita KučerovTomáš Tatar a Nikita Kučerov Zdroj: SITA/AP/David Zalubowski

DENVER - Slovenský hokejista Tomáš Tatar prispel v noci na utorok asistenciou k víťazstvu Colorada nad Tampou Bay 4:1.

Rovnako asistenciu si pripísal aj obranca Martin Fehérváry, ktorý sa po päťzápasovej absencii spôsobenej zranením v dolnej časti tela vrátil do zostavy Washingtonu, jeho Capitals však prehrali na ľade San Jose 1:2. Calgary s Adamom Ružičkom a Martinom Pospíšilom zdolalo obhajcu titulu Vegas 2:1 po predĺžení.

Hráči Avalanche dosiahli štvrtý triumf za sebou, dvomi gólmi k nemu pomohol Ryan Johansen. Tatar, ktorý nastúpil v druhom útoku Colorada, sa na začiatku druhej tretiny za stavu 1:0 pre domácich zapojil do rýchleho prečíslenia. Po prihrávke Cale Makara mal pred sebou odkrytú časť bránky, proti jeho strele skvele zakročil brankár Andrej Vasilevskij, ktorý však už nestačil na dorážku Johansena.

Pre slovenského krídelníka to bol ôsmy bod v sezóne, na konte má osem asistencií v 19 dueloch. V zápase si počas 11:32 minúty na ľade pripísal aj plusový bod. Makar sa na výhre podieľal gólom a asistenciou. Domácich podržal brankár Alexandar Georgiev, ktorý predviedol 40 úspešných zákrokov.

"Som spokojný s naším výkonom. Mali sme počas stretnutia aj niekoľko slabších chvíľ, ale napriek tomu sme podľa mňa kontrolovali zápas. Páčila sa mi naša hra na oboch stranách klziska. Opäť sme boli úspešnejší aj v špeciálnych tímoch," uviedol tréner "lavín" Jared Bednar podľa nhl.com.

Fehérváry sa vrátil do zostavy a bodoval

Černák, ktorý nastúpil v druhej obrannej dvojici "bleskov", odohral 20:44 min. a prezentoval sa dvomi bodyčekmi. Colorado si poistilo vedenie v Centrálnej divízii, Tampa zostala v Atlantickej divízii na štvrtej priečke. V drese Lightning skóroval len Anthony Cirelli, ktorý v závere druhej tretiny znížil na priebežných 1:3. Tampa tak nenadviazala na predošlých päť duelov, v ktorých bodovala.

"Až v záverečných dvoch minútach sme dokázali súpera zatlačiť. To bolo pre mňa sklamanie v tomto stretnutí. Neviem, či to bolo spôsobené cestovaním, ktoré sme absolvovali, alebo to bol jeden zo zápasov, v ktorých sme od začiatku neboli v hre. Nevedeli sme sa presadiť v útoku," povedal kouč hostí Jon Cooper.

Fehérváry asistoval v 37. minúte zápasu San Jose - Washington pri góle Jevgenija Kuznecova, ktorým ruský center vyrovnal na 1:1. Pre slovenského obrancu to bol tretí bod (0+3) v 13. stretnutí sezóny. Sharks však v tretej tretine strhli víťazstvo na svoju stranu, v 53. minúte rozhodol v presilovke Luke Kunin, keď potrestal práve vylúčenie Fehérváryho za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou. Slovenský zadák počas 15:08 min. získal aj plusový bod, prezentoval sa dvomi hitmi a jednou strelou.

Hokejisti Capitals oslavujú gól Galéria fotiek (9) Tešiaci sa hráči Capitals Zdroj: SITA/AP/Jeff Chiu

Calgary pokorilo úradujúceho šampióna Vegas 2:1 pp, víťazný gól strelil päť sekúnd pred koncom predĺženia obranca Mackenzie Weegar. "Nechal som na ľade všetky sily, ktoré som mal. Videl som priestor a podarilo sa mi skórovať. Tento rok sa mi darí," konštatoval Weegar, ktorý dosiahol piaty gól v sezóne.

Vyjadril sa aj k priebehu zápasu: "Myslím si, že dnes to bolo o nás. V každom stretnutí chceme hrať čo najlepšie a uspieť. Hrali sme proti úradujúcemu majstrovi a za triumf vďačíme aj brankárovi Danielovi Vladařovi, ktorý nás viackrát podržal svojimi zákrokmi."

Ružička s Pospíšilom nedohrali zápas

Český brankár nahradil Jacoba Markströma, ktorý nemohol nastúpiť pre chrípku. "Snažil som sa dať nášmu tímu šancu na víťazstvo, čo je môj cieľ v každom zápase. Neskôr sa ukázalo, že to bol asi môj najlepší duel v sezóne," povedal Vladař. Calgary pred duelom podpísalo jednodňovú zmluvu o amatérskej skúške s Dustinom Nickelom, ktorý sledoval zápas zo striedačky.

Pospíšil sa predstavil na krídle tretieho útoku Flames, počas 10:27 min. na ľade zaznamenal jeden hit, Ružička ako center štvrtej formácie odohral 6:54 min. Tréner Flames Ryan Huska v závere zúžil hru na tri päťky a obaja slovenskí útočníci už v kľúčových minútach šancu nedostávali.

Vegas prehrali štvrtý z uplynulých piatich duelov. "Nebol to náš najlepší, ale ani najhorší zápas. Nedarí sa nám nájsť cestu k víťazstvu. Samozrejme, každý tím v tejto lige má zlé obdobia. My sa nachádzame v jednom z nich (prehrali sedem z predchádzajúcich desiatich stretnutí, pozn. red.). Máme však dobrý tím. Minulý rok sme našli spôsob, ako vyhrať a verím, že sa nám to podarí aj v tejto sezóne," uviedol útočník hostí Nicolas Roy.

Andrew Mangiapane sa raduje Galéria fotiek (9) Sklamaný brankár Adin Hill po inkasovanom góle Zdroj: SITA/AP/Jeff McIntosh/The Canadian Press

Florida zvíťazila na ľade Ottawy jednoznačne 5:0. V emóciami nabitom dueli dostalo v tretej tretine až desať hráčov desaťminútový trest - päť na každej strane. Rozhodcovia počas duelu udelili celkovo 167 trestných minút. Na víťazstve Panthers sa podieľal dvoma gólmi Sam Reinhart, Aleksander Barkov zaznamenal tri asistencie a Sam Bennett si pripísal gól a asistenciu.

Brankár Sergej Bobrovskij predviedol 20 úspešných zákrokov a dosiahol druhé čisté konto v sezóne a 40. v NHL. "Myslím si, že chlapci odviedli skvelú prácu a súperovi nedovolili vytvoriť si veľa šancí," konštatoval ruský brankár.

Boston prehral tretíkrát za sebou, keď neuspel na ľade Columbusu 2:5. V drese domácich Jegor Činachov pomohol dvoma bodmi (1+1). Okrem neho sa presadili aj Ivan Provorov, Kirill Marčenko, Dmitri Voronkov a do prázdnej bránky aj Justin Danforth. Prvýkrát v histórii profiligy skórovali štyria ruskí hráči za jeden tím v rovnakom zápase. Blue Jackets zvíťazili v treťom z predchádzajúcich štyroch zápasov.

NHL - výsledky:

Ottawa Senators - Florida Panthers 0:5 (0:1, 0:2, 0:2)
Góly: 2. Reinhart (Tkachuk, Barkov), 26. Reinhart (Bennett, Barkov), 28. Bennett (Barkov, Montour), 52. Verhaeghe (Kulikov), 57. Luostarinen. Brankári: Korpisalo - Bobrovskij, strely na bránku: 20:38

New York Rangers - Buffalo Sabres 1:5 (0:1, 0:1, 1:3)
Góly: 49. Zibanejad (Gustafsson, Panarin) – 12. Peterka (Olofsson, Power), 40. Tuch (Mittelstadt, Dahlin), 56. Tuch (Mittelstadt, Power), 59. Mittelstadt (Skinner), 60. Okposo (Jokiharju, Olofsson). Brankári: Šesťorkin - Luukkonen, strely na bránku: 26:39

Columbus Blue Jackets - Boston Bruins 5:2 (1:0, 2:0, 2:2)
Góly: 16. Voronkov (Činachov), 26. Provorov (Jiříček, Sillinger), 37. Činachov, 45. Marčenko (Jenner, Laine), 54. Danforth (Kuraly, Jenner) – 49. Poitras (McAvoy, Heinen), 58. Beecher (Shattenkirk, Frederic). Brankári: Martin - Swayman (27. Ullmark), strely na bránku: 40:33

Colorado Avalanche - Tampa Bay Lightning 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Góly: 8. Johansen, 22. Johansen (TATAR, Makar), 24. Makar (Rantanen, MacKinnon), 57. Ničuškin (MacKinnon) – 40. Cirelli (Hedman, Kučerov). Brankári: Georgiev - Vasilevskij, strely na bránku: 23:38

Calgary Flames - Vegas Golden Knights 2:1 pp (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)
Góly: 43. Greer (Kadri, Zary), 65. Weegar – 14. Karlsson (Roy, Amadio). Brankári: Vladař - Hill, strely na bránku: 34:28

San Jose Sharks - Washington Capitals 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Góly: 11. Zetterlund (Ochoťuk, Granlund), 53. Kunin (Bailey, Emberson) – 37. Kuznecov (Van Riemsdyk, FEHÉRVÁRY). Brankári: Blackwood - Kuemper, strely na bránku: 34:28

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 9

Viac o téme: Washington Capitals NHL New York Rangers Florida Panthers Tomáš Tatar Boston Bruins Ottawa Senators Buffalo Sabres Tampa Bay Lightning San Jose Sharks Colorado Avalanche Columbus Blue Jackets Calgary Flames Erik Černák Martin Fehérváry Adam Ružička Vegas Golden Knights Martin Pospíšil