Najtesnejšia výhra udržala Šachtar v hre, Barcelona oslavuje postup do osemfinále

Joao Felix oslavuje gól so spoluhráčmiJoao Felix oslavuje gól so spoluhráčmi Zdroj: SITA/AP/Joan Monfort

HAMBURG - V H-skupine zvíťazil Šachtar Doneck na neutrálnej pôde v nemeckom Hamburgu nad Royalom Antverpy 1:0, vďaka čomu sa udržal v hre o postup do osemfinále až do posledného zápasu v skupinovej fáze. O jeho triumfe rozhodol gól Mykolu Matvijenka z 12. minúty.

Barcelona potrebovala na spečatenie postupu z H-skupiny zvíťaziť nad FC Porto, no jej plány po polhodine naštrbil stredopoliar Pepe. Už o dve minúty však Katalánci vyrovnali zásluhou Joaa Cancela a po zmene strán ich poslal do vedenia ďalší portugalský legionár Joao Felix, pričom tesný náskok si už favorit ustrážil.

V hre o postup vďaka víťazstvu 1:0 nad Royalom Antverpy zostáva Šachtar Doneck. Ukrajinský tím má na konte 9 bodov rovnako ako Porto, o dva týždne ho bude musieť v Portugalsku zdolať, aby sa dostal na druhú postupovú pozíciu.