Ako z hororu: Šláger Ligy majstrov vyvolal vášne, tréneri soptili na všetky svetové strany

Slovenský obranca Milan Škriniar (vpravo) v súboji o loptuSlovenský obranca Milan Škriniar (vpravo) v súboji o loptu Zdroj: TASR/AP/Thibault Camus

PARÍŽ - Po stretnutí futbalovej Ligy majstrov medzi Parížom St. Germain a Newcastlom United (1:1) neskrývali obaja tréneri sklamanie.

Domáci Luis Enrique bol presvedčený, že si Parížania v dueli 5. kola skupinovej fázy zaslúžili zvíťaziť, doplatili ale na slabú produktivitu. Na druhej strane Eddie Howe nesúhlasil s penaltovým verdiktom poľského rozhodcu Szymona Marciniaka, po ktorom v ôsmej minúte nastavenia vyrovnal z pokutového kopu hviezdny kanonier Kylian Mbappé.

PSG prehrával od 24. minúty po góle Alexandra Isaka a odvtedy dlho márne dobýval bránu stráženú vynikajúcim Nickom Popom. Zatiaľ čo v prvom polčase sa hral obojstranne útočný futbal, po zmene strán už domáci proti vyčerpanému súperovi jasne dominovali. Na strely zvíťazili 31:5.

Boli sme lepší a zaslúžili si vyhrať

"Predviedli sme skvelý výkon, boli sme lepší a zaslúžili si vyhrať. Výsledok nezodpovedá dianiu na ihrisku," uviedol Enrique na tlačovej konferencii.

Kylian Mbappé a jeho Galéria fotiek (5) Kylian Mbappé oslavuje vyrovnávajúci gól do siete Newcastlu United Zdroj: TASR/AP/Thibault Camus

"Bolo to ako z hororu. Newcastle bránil skvele, ale aj moji hráči k tomu pristúpili výborne a neustále si vytvárali šance. Nepodliehli tomu, že je výsledok nezaslúžene v prospech súpera," podotkol španielsky kouč.

Parížania sa dočkali až v osemminútovom nastavení, kedy sa lopta odrazila Tinovi Livramentovi od tela do ruky a Marciniak po konzultácii s videom nariadil pokutový kop.

Nesúhlasíme s verdiktom hlavného rozhodcu

"Keď ide lopta od hrudníka do ruky, nepíska sa to, s verdiktom rozhodcu nemôžem súhlasiť. Súčasťou mojej práce je aj to, že sa musím vedieť ovládať, ale toto sa veľmi ťažko hryzie. Je to frustrujúce, bol už skoro koniec," mrzelo Howea.

"Straky" trápi už niekoľko týždňov rozsiahla maródka, kvôli ktorej je mimo hry takmer polovica A-tímu. V utorok mal Howe na lavičke k dispozícii okrem stopéra Paula Dummetta už len dvoch gólmanov a štyroch mladíkov s minimálnymi skúsenosťami. Aj preto odohral Newcastle v Parku princov aj s nastavením viac ako sto minút bez jediného striedania.

Futbalisti Newcastlu oslavujú gól Galéria fotiek (5) Futbalisti Newcastlu United počas zápasu Ligy majstrov proti PSG Zdroj: TASR/AP/Thibault Camus

"Hráči odovzdali úplné maximum, úplne skvelý tímový výkon. Len škoda, že ho nemohli na konci osláviť víťazstvom. Stále sme ale v hre o postup, to je dôležité," pripomenul Howe.

V papierovo najsilnejšej skupine F už je istým postupujúcim Dortmundom, ktorý si v utorok poradil 3:1 s AC Miláno. PSG stačí v záverečnom kolese zvíťaziť na ihrisku Borussie a prejde ďalej.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 5

Viac o téme: UEFA Paríž Saint-Germain Newcastle United Liga majstrov Luis Enrique Eddie Howe Alexander Isak Kylian Mbappé
  • Zdroj: ČTK, TASR