Mbappé opäť raz hrdinom PSG, Škriniar svedkom škaredého faulu vlastného brankára

Kylian Mbappé sa teší z gólu do siete Newcastlu UnitedKylian Mbappé sa teší z gólu do siete Newcastlu United Zdroj: TASR/AP/Thibault Camus

LE HAVRE - Futbalisti Paríža Saint Germain zvíťazili v 14. kole francúzskej Ligue 1 na trávniku Le Havre 2:0. Útočník Kylian Mbappé otvoril skóre stretnutia v 23. minúte a v závere spečatil gólom triumf Parížanov portugalský stredopoliar Vitinha.

V 10. minúte videl brankár hostí Gianluigi Donnarumma červenú kartu po neprimeranom zákroku nohou na hlavu domáceho útočníka Josueho Casimira.

Obhajca titulu sa nachádza s 33 bodmi na vedúcej pozícii v tabuľke, domáci majú na konte 16 bodov a sú deviati. Slovenský obranca Milan Škriniar nastúpil za hostí v 74. minúte, keď vystriedal Nordiho Mukieleho.

Futbalisti AS Monaco zdolali pred domácimi priaznivcami HSC Montpellier 2:0. V tabuľke im patrí s 27 bodmi tretie miesto, hostia sa nachádzajú s 13 bodmi na 13. priečke.

Siedmy Brest triumfoval nad predposledným Clermont Foot 3:0. Toulouse remizovalo s Lorientom 1:1.

Lille doma zvíťazilo nad FC Méty 2:0. V tabuľke mu patrí s 26 bodmi štvrté miesto, hostia, ktorí nepremenili dve penalty, majú na konte 16 bodov a sú na desiatom mieste.

Olympique Marseille zdolal Stade Rennes 2:0 a poskočil na 9. miesto.

Ligue 1 - 14.kolo:

Le Havre AC – Paríž Saint-Germain 0:2 (0:1)
Góly: 23. Mbappé, 89. Vitinha, ČK: 10. Donnarumma (PSG)