Nasrdený Slovan musel konať: Okamžitá a rázna reakcia na výprask v Michalovciach

Gólové oslavy hokejistov Slovana
Gólové oslavy hokejistov Slovana Zdroj: SITA/Milan Illík

HUMENNÉ - Hokejisti HC Slovan Bratislava zdolali v nedeľnom 24. kole Tipos extraligy domáce HC 19 Humenné 5:1. Až sedem kanadských bodov si v zápase pripísalo druhé útočne trio Slovana - Pecararo, Poirier, Ranford.

Začiatok duelu na ľade nováčika pripomínal šachovú partiu. Hralo sa na oboch stranách, no bez väčších príležitostí či hernej prevahy jedného tímu. Skóre sa prvýkrát zmenilo v 11. minúte, keď sa presadil Ranford. Domáci však stihli tesne pred prvým klaksónom vyrovnať vo vlastnom oslabení po bekhendovom zakončení Kuruho.

Chlieb sa lámal počas prostrednej tretiny. "Belasí" v nej udreli až štyrikrát, keď sa postupne na streleckú listinu zapísali Šille, Finlay a dvakrát Poirier. Po štvrtom góle nahradil v humenskej bráne Kozla Rus Galimov. V poslednej dvadsaťminútovke už diváci gól nevideli a hostia tak po piatkovej zahanbujúcej prehre v Michalovciach (1:10) zdolali Humenné o štyri góly.

24. kolo Tipos extraligy:

HC 19 Humenné - HC Slovan Bratislava 1:5 (1:1, 0:4, 0:0)
Góly: 20. Kuru (Handlovský) - 11. Ranford (Pecararo, Poirier), 22. Šille (Takáč), 25. Poirier (Pecararo, Ranford), 28. Findlay (Golian, Brown), 30. Poirier (Lalonde, Korenčik). Rozhodovali: Jobbágy, Snášel - Šoltés, Pribula, vylúčení: 5:2 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0.

Humenné: Kozel (28. Galimov) - Glazkov, Novický, Meliško, Sergienko, Novota, Diakov, Fereta - Pereskokov, Kuru, Handlovský - Šoltés, Lucenius, Borov - Horvát, Linet, Lačný - Ragan, Krajňák, Thomka

Slovan: Godla - Lalonde, Korenčík, Golian, Beňo, Gachulinec, Demo, Jendek, Masnica - Brown, Findlay, Takáč - Pecararo, Poirier, Ranford - Fominych, Šille, Žitný - Jasenec, Preisinger, Török

Viac o téme: HC Slovan Bratislava Tipos extraliga HC 19 Humenné