Dráma až do poslednej sekundy: Leverkusen v strhujúcom šlágri gigantov prišiel o famóznu sériu

Julian Brandt a Edmond TapsobaJulian Brandt a Edmond Tapsoba Zdroj: SITA/AP/Martin Meissner

BERLÍN - Futbalisti Bayeru Leverkusen remizovali v nedeľňajšom šlágri 13. kola bundesligy s Borussiou Dortmund 1:1 a prišli o štrnásťzápasovú víťaznú sériu vo všetkých súťažiach.

Na konte majú 35 bodov a sú na čele tabuľky o tri body pred druhým Bayernom Mníchov, ktorý má zápas k dobru. Dortmund je piaty.

Domáci Leverkusen bol počas celého stretnutia aktívnejší smerom dopredu, no inkasoval už v 5. minúte, keď Niclas Füllkrug udržal loptu na hranici šestnástky, zadovkou ju posunul Julianovi Ryersonovi a ten zblízka otvoril skóre. Bayer mal niekoľko veľkých šancí a v nadstavenom čase prvého polčasu dostal loptu do siete Florian Wirtz, no gól neplatil pre ofsajd.

Florian Wirtz a gólové Galéria fotiek (9) Zdroj: SITA/AP/Martin Meissner

Domácim to vyšlo až v 79. minúte, keď po rýchlej akcii na pravej strane dostal loptu do šestnástky Patrik Schick, ktorý našiel voľného Victora Bonifaceho a ten vyrovnal. V závere mali oba tímy dobré šance, no gól už nepadol.

Futbalisti 1. FSV Mainz 05 podľahli doma Freiburgu 0:1. Jediný gól stretnutia padol v 69. minúte zásluhou Michaela Gregoritscha. Domáci majú v tejto sezóne na konte iba jeden triumf a v tabuľke im s ôsmimi bodmi patrí predposledné 17. miesto. Freiburg má na konte 18 bodov a je ôsmy.

Augsburg zdolal doma siedmy Frankfurt 2:1 a v tabuľke sa so 17 bodmi posunul na deviatu priečku. O gól hostí sa postaral vlastným zásahom brankár domácich Finn Dahmen.