VIDEO Inter totálne vygumoval Neapol s Lobotkom, Suslov a Duda pri divokej prestrelke

Hakan Calhanoglu a jeho gólové oslavyHakan Calhanoglu a jeho gólové oslavy Zdroj: SITA/AP/Alessandro Garofalo/LaPresse

RÍM - Futbalisti SSC Neapol v základe so Slovákom Stanislavom Lobotkom prehrali v nedeľňajšom šlágri 14. kola talianskej Serie A s Interom Miláno 0:3.

Úradujúci majstri tak prehrali druhý z troch zápasov po reprezentačnej prestávke a v tabuľke klesli na piate miesto za AS Rím. Hostia sú na čele a prehru neokúsili už desať zápasov.

Domáci dostali gól do šatne od Hakana Calhanoglu, keď sa presadil dlhou strelou spoza šestnástky. Krátky pas mu poskytol Nicolo Barella, ktorý upravil na 2:0 po vyše hodine hry. Do šestnástky dostal prudký center od Lautara Martineza a v rýchlosti vyškolil obranu i brankára Alexa Mereta.

Trápiaca sa defenzíva domácich nechala v závere súperovi priveľa priestoru a zo strieľanej prihrávky Juana Cuadrada ťažil Marcus Thuram. Lobotka hral do 75. minúty, nahradil ho Piotr Zielinski.

AS Rím si zaistil štvrté miesto triumfom na pôde US Sassuolo 2:1. Prehrával 0:1, využili však hru v početnej výhode a strelili dva góly v priebehu šiestich minút. Domácim patrí pätnásta priečka.

Suslov asistoval

Udinese Calcio remizovalo s Hellas Verona 3:3, za hostí odohrali celý zápas Ondrej Duda a Tomáš Suslov. Ten naservíroval v 61. minúte loptu Cyrilovi Ngongemu, ktorý zakončil efektnými nožničkami. Jeho tím je v tabuľke na osemnástom mieste, bod pod hranicou zostupu a nevyhral už dvanásť zápasov. Domáci sú na šestnástej pozícii.

Fiorentina potvrdila úlohu favorita proti Salernitane a triumfovala 3:0. V tabuľke poskočila na šieste miesto, hostia, ktorí sú na poslednej priečke, nenadviazali na svoj prvý triumf v sezóne. Ten zaznamenali proti Laziu Rím (2:1).

Lecce remizovalo s Bolognou 1:1. O vyrovnávajúci gól sa postaral Roberto Piccoli, keď premenil penaltu v desiatej minúte nadstaveného času. Rozhodca Daniele Doveri ju nariadil po faule na domáceho brankára Wladimira Falconeho v pokutovom území Bologne. Lecce je v neúplnej tabuľke trináste, Bologna siedma.

sumáre - 14. kolo:

SSC Neapol - Inter Miláno 0:3 (0:1)
Góly: 44. Calhanoglu, 62. Barella, 85. Thuram
/S. Lobotka (Neapol) hral do 75. minúty/

US Sassuolo - AS Rím 1:2 (1:0)
Góly: 25. Henrique - 76. Dybala (z 11 m), 82. Kristensen. ČK: 62. Boloca (Sassuolo)

ACF Fiorentina - US Salernitana 3:0 (2:0)
Góly: 6. Beltran, 18. Sottil, 56. Bonaventura

Udinese Calcio - Hellas Verona 3:3 (2:1)
Góly: 30. a 72. Lucca, 16. Kabasele - 37. Djurič (z 11 m), 61. Ngonge, 90.+7. Henry
/T. Suslov hral celý zápas a mal asistenciu, O. Duda (obaja Verona) hral celý zápas/

US Lecce - FC Bologna 1:1 (0:0)
Gól: 90.+10. Piccoli (z 11 m) - 68. Lykogiannis

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 8

Viac o téme: SSC Neapol Inter Miláno AS Rím Stanislav Lobotka Ondrej Duda Hellas Verona US Sassuolo Tomáš Suslov