VIDEO Čapice na ľad, priatelia! Boston a New York svedkami hokejového divadla

Jeremy Swayman a Brad Marchand (obaja Boston) sa radujú z hetrikuJeremy Swayman a Brad Marchand (obaja Boston) sa radujú z hetriku Zdroj: SITA/AP/Mary Schwalm

LOS ANGELES - Dvaja hokejisti sa v noci na pondelok v zámorskej NHL blysli hetrikom. Brad Marchand ním prispel k triumfu Bostonu nad Columbusom 3:1, Artemij Panarin zasa k víťazstvu NY Rangers nad San Jose 6:5.

Zo Slovákov bol v akcii len útočník Tomáš Tatar, no nebodoval. Jeho Colorado prehralo na ľade Los Angeles 1:4. Tridsaťtriročný útočník odohral 22. zápas v sezóne, ale zatiaľ ešte ani raz neskóroval. "Lavíny" viedli po góle Josha Mansona, ale nakoniec prehrali tretí zápas po sebe.

Obranca Josh Manson oslavuje Galéria fotiek (14) Obranca Josh Manson oslavuje gól so spoluhráčmi na lavičke, s číslom 90 sa raduje aj Tomáš Tatar Zdroj: SITA/AP/Ashley Landis

Dva góly LA strelil Quinton Byfield. "Začali sme pomalšie, no v každej tretine sme sa zlepšovali. Páčilo sa mi, ako sme do nich neustále búšili," povedal Byfield pre nhl.com. Pri jeho druhom presnom zásahu asistoval Anže Kopitar, keď bol na začiatku vydarenej kombinácie na jeden dotyk.

Bola to jeho 758. asistencia v NHL a zároveň v drese Kings, čím slovinský center prekonal klubový rekord. Osamostatnil sa na čele historickej štatistiky, doteraz bol najlepší nahrávač v dejinách LA spoločne s Marcelom Dionneom, ktorému na 757 asistencií stačilo 921 zápasov. Kopitar potreboval na 758 asistencií 1313 stretnutí.

"Niekedy sa pozriem na zoznam tých mien a je niečo neskutočné, že môžem byť medzi nimi a teraz ich ešte aj prekonať. Los Angeles je už dlhší čas mojím domovom, celkom som stratil reč," vyznal sa kapitán LA. Ozdobou duelu bol aj gól Trevora Moorea, ktorý oklamal pohybom Caleba Jonesa a z uhla zavesil do bližšieho horného rohu ponad rameno brankára Alexandara Georgieva.

Drew Doughty a jeho Galéria fotiek (14) Drew Doughty a jeho víťazná radosť Zdroj: SITA/AP/Ashley Landis

Pri záverečnom góle Drewa Doughtyho zaznamenal asistenciu domáci brankár Cam Talbot, ktorý vykryl 20 striel. Útočník Colorada Nathan MacKinnon vďaka asistencii bodoval v ôsmom zápase v rade. Avalanche chýbal obranca Cale Makar, ktorý nenastúpil pre zranenie v dolnej časti tela.

Superstar Panarin a prvý čistý hetrik Marchanda

Panarin dosiahol svoj piaty hetrik v profiligovej kariére a pridal aj asistenciu. Mal tak výrazný podiel na divokom víťazstve Rangers. "Máme dostatočnú šírku kádra. Momentálne vyzeráme skvele. Verím, že dokážeme takto hrať celú sezónu," poznamenal ruský útočník, ktorý dosiahol prvý hetrik od 11. februára 2023, keď proti Caroline dosiahol štyri góly a asistenciu.

Artemij Panarin (NY Rangers) Galéria fotiek (14) Artemij Panarin (NY Rangers) oslavuje gól v sieti San Jose Zdroj: SITA/AP/John Munson

"On je superstar. Niekedy nemáte pri ňom slov. Nemôžem byť šťastnejší, že ho máme v tíme" povedal na adresu Panarina spoluhráč Mika Zibanejad, ktorý si pripísal gól a asistenciu. Jonny Brodzinski, Jacob Trouba a Vincent Trocheck zaznamenali po dve asistencie.

Boston síce prehrával s Columbusom od konca druhej tretiny po góle Boonea Jennera, no v treťom dejstve dokázal otočiť skóre zásluhou Marchanda. Ten strelil tri góly za sebou v rozmedzí piatich minút a päťdesiatich sekúnd tretej tretiny. Bol to jeho šiesty hetrik v kariére v NHL, prvý čistý.

Zavŕšil ho po 7 minútach a 46 sekundách od úvodného vhadzovania v tretej časti, tri góly od začiatku jednej tretiny strelili v klubovej histórii rýchlejšie len Leo Labine (7:01) a Bobby Bauer (7:30).

"S touto skupinou hráčov si vždy veríme, keď vstupujeme do tretej tretiny. Už v minulých rokoch sme ukázali, že sa nikdy nevzdávame a hráme až do konca. Vedeli sme, že ak budeme pokračovať v našej hre, že strelíme minimálne jeden gól, ak nie viac. Aj dnes sme tomu verili a podarilo sa nám to otočiť," uviedol Marchand.

Čapice na ľade, to Galéria fotiek (14) Čapice na ľade, to znamená jediné - Brad Marchand (Boston) strelil hetrik Zdroj: SITA/AP/Mary Schwalm

Obranca Charlie McAvoy vo svojom 400. zápase v NHL asistoval pri dvoch góloch Bruins, brankár Jeremy Swayman sa pod výhru podpísal 24 úspešnými zákrokmi. "Medvedi" vyhrali tretí zápas za sebou a poistili si vedenie v Atlantickej divízii.

Nový tréner Minnesoty doniesol dobrý vietor

Rakúšan Marco Rossi strelil dva góly Minnesoty v súboji s Chicagom, hráči Wild zdolali Blackhawks 4:1. Mats Zuccarello prispel k víťastvu gólom a dvomi asistenciami a natiahol svoju bodovú šnúru na deväť duelov. Počas nej nazbieral 13 bodov (3+10). Domáci brankár Marc-André Fleury mal 28 úspešných zákrokov.

Nový tréner Minnesoty John Hynes tak dosiahol triumf aj vo svojom treťom zápase na striedačke. "Bol to dobrý týždeň a máme za sebou tri vydarené zápasy. Dnes to bolo o tom, aby sme si hrali našu hru. Dokázali sme sa pozviechať po pomalšom štart, Fleury predviedol niekoľko pekných zákrokov," poznamenal Hynes, ktorý 27. novembra nahradil na poste odvolaného Deana Evasona. Chicago prehralo tretíkrát za sebou.

Juuse Saros zneškodnil 34 striel hráčov Buffala a postaral sa výrazne o triumf Nashvillu na ľade Sabres 2:1. V drese domácich sa presadil Victor Olofsson. Dvadsaťosemročný Švéd strelil v NHL svoj druhý gól z trestného strieľania - najviac v histórii Sabres. Vyrovnal tým klubový rekord Thomasa Vaneka a slovenského útočníka Miroslava Šatana. Zápas nedohral Alex Tuch, krídelník Buffala odstúpil zo zápasu v 48. minúte pre nešpecifikované zranenie.

NHL-sumáre:

Minnesota Wild – Chicago Blackhawks 4:1 (3:0, 1:0, 0:1)
Góly: 3. Rossi (Faber, Zuccarello), 13. Rossi (Gaudreau, Faber), 18. Zuccarello (Kaprizov, Goligoski), 32. Boldy (Zuccarello, Spurgeon) - 53. Raddysh (T. Johnson, Bedard). Brankári: Fleury - Mrázek, strely na bránku: 34:29.

Boston Bruins - Columbus Blue Jackets 3:1 (0:0, 0:1, 3:0)
Góly: 42. Marchand (Heinen, Coyle), 46. Marchand (McAvoy, van Riemsdyk), 48. Marchand (Zacha, McAvoy) - 40. Jenner (Olivier, Werenski). Brankári: Swayman - Martin, strely na bránku: 28:25.

New York Rangers - San Jose Sharks 6:5 (3:2, 1:1, 2:2)
Góly: 9. Panarin (Zibanejad, Fox), 13. Panarin (Trocheck, Lafreniere), 17. Zibanejad (Kreider, Brodzinski), 37. Cuylle (Bonino, Trouba), 45. Panarin (Trocheck, Brodzinski), 54. Miller (Trouba) - 4. Duclair (Burroughs), 13. Carpenter (Rutta), 30. MacDonald (Labanc, Hoffman), 55. Zetterlund (Granlund, Duclair), 56. Barabanov (Addison, Hertl). Brankári: Quick - Blackwood, strely na bránku: 36:28.

Los Angeles Kings - Colorado Avalanche 4:1 (0:1, 1:0, 3:0)
Góly: 30. Byfield (Anderson, Kempe), 54. Byfield (Kempe, Kopitar), 55. Moore (Grundström), 59. Doughty (Talbot) - 13. Manson (Rantanen, MacKinnon). Brankári: Talbot - Georgiev, strely na bránku: 38:21.

Buffalo Sabres - Nashville Predators 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)
Góly: 31. Olofsson (z tr. strieľania) - 10. Forsberg, 11. Trenin (Sissons, Smith). Brankári: Luukkonen - Saros, strely na bránku: 35:29.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 14

Viac o téme: New York Rangers Tomáš Tatar Boston Bruins Brad Marchand Colorado Avalanche Los Angeles Kings Artemij Panarin