Treťoligista po Bayerne vyradil ďalšieho superfavorita! Bénes skóroval, no jeho Hamburg vypadol

Futbalisti 1. FC SaarbrückenFutbalisti 1. FC Saarbrücken Zdroj: SITA/AP/DPA/Uwe Anspach

SAARBRÜCKEN - Futbalisti Saarbrückenu sa postarali o ďalšie veľké prekvapenie v Nemeckom pohári.

Po tom, čo v 2. kole senzačne vyradili Bayern Mníchov, prešli v stredu aj cez ďalšieho bundesligistu Eintracht Frankfurt, ktorý zdolali doma 2:0.

Hráči treťoligového klubu sa tak prebojovali už do štvrťfinále pohárovej súťaže. Nad Bayernom zvíťazili začiatkom novembra 2:1, keď otočili z 0:1 a postup im zariadil v šiestej minúte nadstaveného času Marcel Gaus. Proti Frankfurtu mali zápas už viac pod kontrolou.

Prvý gól z 20. minúty im síce neuznal VAR pre faul, no po hodine hry ich poslal do vedenia Kai Brunker a v 79. minúte upravil na 2:0 Luca Kerber. Hostia dohrali v desiatich, keď v závere videl červenú Noel Futkeu.

Bénes skóroval

Slovenský futbalový reprezentant László Bénes strelil gól v stredajšom zápase osemfinále Nemeckého pohára, no jeho Hamburgu nestačil na postup cez domácu Herthu Berlín. Hostia viedli v riadnom hracom čase 2:1 a 3:2 v predĺžení, ale nakoniec vypadli po jedenástkovom rozstrele.

Dvadsaťšesťročný Bénes sa presadil v 43. minúte, keď zvýšil na 2:1 pre Hamburg. Hertha však vyrovnala v 90. minúte a vynútila si predĺženie. V ňom opäť viedli hostia, no Berlínčanom sa podarilo znovu vyrovnať, tentokrát to dokázal v 120. minúte Jonjoe Kenny. Bénes premenil aj svoj pokus v rozstrele, ale hostia nakoniec prehrali 3:5.

V šlágri stredajšieho pohárového programu vyhral Stuttgart nad Borussiou Dortmund 2:0 vďaka gólom Serhoua Guirassyho a Silasa. Domáci tak natiahli víťaznú sériu vo všetkých súťažiach na štyri zápasy.

Viac o téme: Bayern Mníchov Borussia Dortmund Eintracht Frankfurt László Bénes Saarbrücken