Nezastaviteľní Banskobystričania opäť víťazne: Po jeho príchode máme energiu v tíme

Zľava brankár Banskej Bystrice Robin Rahm a Matúš Holenda (Banská Bystrica) Zľava brankár Banskej Bystrice Robin Rahm a Matúš Holenda (Banská Bystrica) Zdroj: TASR/Ján Krošlák

BANSKÁ BYSTRICA - Hokejisti Banskej Bystrice si pred reprezentačnou prestávkou spravili radosť. V nedeľnom 26. kole Tipos extraligy zdolali doma Poprad 3:2 a natiahli tak víťaznú sériu na číslo päť.

Podtatranci mali za sebou šesť víťazných duelov v rade, siedmy si na svoje konto nepripísali, hoci vyhrali pod Urpínom prvú aj tretiu tretinu. O osude duelu rozhodla prostredná časť, v ktorej strieľali góly iba bystrickí hokejisti.

"Myslím si, že to bol vyrovnaný zápas, hralo sa hore-dolu a v druhej tretine sme boli trošku lepším tímom. Pracovali sme celých 60 minút a vrátilo sa nám to tromi bodmi,“ zhodnotil duel český obranca Petr Šenkeřík, ktorý si v drese Banskej Bystrice otvoril strelecký účet vyrovnávajúcim gólom na 1:1, pričom na víťazný tretí prihral.

K týmto ukazovateľom dodal: "Je príjemné dať gól, no dôležitejšie sú tímové body. Keď tím hrá dobre, body sa zbierajú jednoduchšie. Čo sa týka prihrávky na Wilkinsa, videl som, že si tam nabieha z druhej strany a videl som, že ide na mňa nejaký ich veľký obranca, takže som sa to snažil prihrať čo najrýchlejšie, nech ma tam úplne nezničí. Mattto trafil pekne, nebolo to jednoduché, pretože som dával prudkú prihrávku cez celé pásmo."

Šenkeřík poodhalil aj to, prečo bystrický tím v uplynulom období víťazí: "Začali sme plniť veci, ktoré od nás tréner chce. Jednoducho posúvať puky, veľmi ich nedržať v okolí modrých čiar. Vracia sa nám to."

Brankár zatiahol roletu

Výraznou mierou prispel k výhre Banskej Bystrice i slovinský brankár Gašper Krošelj. Tím spod Urpína podržal viacerými skvelými zákrokmi. Po víťazstve tak neskrýval spokojnosť: "Vedeli sme, že Poprad má dobré mužstvo, hrá dobre vonku a doma ešte lepšie. Očakávali sme ťažký zápas, no aj my máme formu. Išli sme od prvej minúty, mali sme dosť príležitosti. Hostia dali gól po odraze, no druhá tretina už bola naša.

Mali aj Popradčania šance, no obrancovia mi pomohli, boli sme v tom spolu. Dobrú robotu odviedli. Vedeli sme, že v tretej tretine súper zaberie, no dobre sme ho držali. Bola tam odo mňa chyba pri druhom inkasovanom góle, neporozumeli sme si s obrancami, stane sa. Inak to bol zaujímavý zápas až do poslednej sekundy.“ Aj Krošelj načrtol víťazný recept Banskobystričanov:

"Je dobré, že po mojom návrate do bránky a príchode nového trénera máme energiu v tíme, že sme už takmer kompletní zdravotne. Predtým to tak nebolo. Celkovo je v tíme dobrá energia, možno i ja dôležitým zákrokom podržím tím a následne vyhráme. Pomáha nám to aj po psychickej stránke.“

Gólová radosť hráčov Banskej Galéria fotiek (2) Zdroj: TASR/František Iván

Popradčania majú taktiež dobrú formu. Po šiestich výhrach v rade prišla tesná prehra pri Hrone. Tešiť môže Podtatrancov dobrý výkon najmä v prvej i tretej tretine, hoci ani v prostrednej časti nehrali zle. "Bystričania boli lepši, hrali veľmi disciplinovane, nestrácali puky, dostávali nás pod tlak. Stále nám to čipovali, hrali jednoducho. My sme si viac nakladali na bedrá, než sme mali a potom vznikal tlak v našom pásme. Je skvelé, že sme spravili šesťzápasovú víťaznú šnúru. Dva roky sme takúto sériu neurobili, určite nám to pomôže v sebavedomí.

Dôležitosť tohto zápasu pred reprezentačnou pauzou bola veľká. Bohužiaľ, že neberieme aspoň bodík. Buď vyhráme alebo prehráme v riadnom hracom čase, nedostávame sa do predĺženia. Na tomto by sme mali ešte zapracovať,“ zhodnotil duel i formu tímu spod Tatier v Banskej Bystrici obranca Popradu Oldrich Kotvan, ktorý otvoril skóre stretnutia, avšak po jeho skončení sa radovať nemohol.

Viac o téme: HK Poprad HC ’05 iClinic Banská Bystrica