Napínavé súboje Ligy majstrov aj so slovenskou stopou: Kto sa teší z postupu do semifinále?

Slovenský obranca Peter Čerešňák v službách PardubícSlovenský obranca Peter Čerešňák v službách Pardubíc Zdroj: Profimedia

RAUMA - Hokejisti Dynama Pardubice zdolali v odvetnom štvrťfinálovom zápase Ligy majstrov Lukko Rauma 3:2.

Slovenský obranca Peter Čerešňák sa na triumfe hostí podieľal gólom v 34. minúte. Postup do semifinále si však tesne zabezpečilo fínske mužstvo, ktoré triumfovalo v prvom stretnutí 6:4 a celkovo zvíťazilo 8:7.

Vítkovice do semifinále

Hokejisti Vítkovíc doma zvíťazili nad SC Rapperswil-Jona Lakers 5:1 a zabezpečili si postup do ďalšej fázy súťaže. Obrancovia Mário Grman a Juraj Mikuš sa na výsledku domácich podieľali asistenciami v 36. minúte. Prvý zápas vyhral švajčiarsky tím 2:1.

Hráči Skelleftea AIK triumfovali nad Färjestadom 4:1 a postúpili do semifinále. V prvom dueli prehrali 3:4. Švédsky Växjo Lakers zdolal doma Genve-Servette HC 3:2. V prvom dueli však na švajčiarsky celok nestačili 1:4, preto sa z postupu napokon tešili hostia.

Liga majstrov - štvrťfinále (na dva zápasy):

Lukko Rauma – HC Dynamo Pardubice 2:3 (0:0, 2:1, 0:2)
Góly: 24. a 39. Kainulainen – 34. ČEREŠŇÁK 58. Musil, 59. Hyka (PAULOVIČ)
/prvý zápas: 6:4, postúpilo: Lukko Rauma/

HC Vítkovice Ridera – SC Rapperswil-Jona Lakers 5:1 (0:1, 3:0, 2:0)
Góly: 25. Zdráhal, 30., 36. a 54. Vondráček (pri druhom GRMAN a MIKUŠ) 59.Lakatoš – 4. Lammer
/prvý zápas: 1:2, postúpili: HC Vítkovice Ridera/

Färjestad – Skelleftea AIK 1:4 (1:1, 0:0, 0:3)
Góly: 12. L. Johansson – 5. Sikura, 51. Stenman, 55. a 59. O. Nilsson
/prvý zápas: 4:3, postúpili: Skelleftea AIK/

Växjö Lakers – Genve-Servette HC 3:2 (0:0, 1:0, 2:2)
Góly: 36. Nilsson, 49. Kossila, 50. R.Rosén – 45. Vatanen, 47. Maninnen
/prvý zápas: 1:4, postúpili: Genve-Servette HC/

Viac o téme: Lukko Rauma Liga majstrov Peter Čerešňák HC Dynamo Pardubice HC Vítkovice Ridera SC Rapperswil-Jona Lakers