Trápne a zahanbujúce: Manchester United hral o prežitie a predviedol výkon hodný posmechu

Sklamaní hráči United po prehre s BayernomSklamaní hráči United po prehre s Bayernom Zdroj: SITA/AP/Dave Thompson

KODAŇ - Futbalisti FC Kodaň si zaistili postup do osemfinále Ligy majstrov.

Dánskeho majstra v kádri s obrancom Denisom Vavrom posunulo ďalej víťazstvo 1:0 v "áčku" nad Galatasarayom Istanbul. Manchester United prehral s Bayernom Mníchov 0:1, skončil posledný a na jar bude bez európskych pohárov.

V zamotanom "áčku" mohli pred záverečným kolom postúpiť tri tímy - Kodaň, Galatasaray Istanbul a Manchester United. Dánsky majster privítal Galatasaray a v prípade triumfu by postúpil druhýkrát v klubovej histórii do jarného osemfinále.

Postupové oslavy si s Galéria fotiek (21) Postupové oslavy si s hráčmi užil aj tréner Kodane Jacob Neestrup Zdroj: SITA/AP/Mads Claus Rasmussen/Ritzau Scanpix

Kodaň začala aktívne a Peter Ankersen mohol v 8. minúte poslať domácich do vedenia, no krížnou strelou tesne minul ľavú žrď bránky. Mužstvá si uvedomovali dôležitosť duelu a diváci sledovali taktický boj. Domáci v 58. minúte predviedli rýchlu akciu po ľavej strane, Elias Achouri našiel pred bránou nekrytého Lukasa Leragera, ktorý otvoril skóre zápasu.

Práve Lerager bol v 90. minúte po druhej ŽK vylúčený a hostia mali prevahu o jedného hráča. Galatasaray mal v závere veľké šance, ale nedokázal dostať loptu za brankára Kamila Grabaru. Turecký tím však skončil v tabuľke na treťom mieste a zahrá si vo vyraďovacej fáze Európskej ligy.

United na jar bez pohárov

United boli so štyrmi bodmi na dne tabuľky a potrebovali zvíťaziť nad istým víťazom "áčka" Bayernom a dúfať, že duel v Dánsku sa skončí remízou. "Bavori" mali viac z hry v prvom polčase a vytvorili si tri šance, no zaváhali v koncovke. Favorit duelu sa dostal do vedenia v 71. minúte, keď sa po kombinácii hostí uvoľnil v šestnástke Kingsley Coman a prekonal brankára Andrého Onanu.

Kingsley Coman a Bruno Galéria fotiek (21) Kingsley Coman a Bruno Fernandes Zdroj: SITA/AP/Dave Thompson

Manchester v ďalšom priebehu nedokázal vyrovnať, naopak, Harry Kane mohol ešte zvýšiť. Anglický zástupca tak zostal na poslednej štvrtej priečke A-skupiny a na jar sa nepredstaví v európskych súťažiach. Úradujúci nemecký majster v skupinovej fáze LM neprehral rekordných 40 duelov a len v štyroch remizovali. Naposledy neuspel 27. septembra 2017 na ihrisku Paríža Saint-Germain (0:3).