Rozhodnutie pustiť hviezdy bolo správne: Silné egá a bordel odišli, PSG vyzerá omnoho lepšie

Luis Enrique, tréner PSGLuis Enrique, tréner PSG Zdroj: SITA/AP/Martin Meissner

DORTMUND - Tréner futbalistov Paris St. Germain Luis Enrique bol po stredajšej remíze 1:1 v Dortmunde spokojný s postupom do osemfinále aj výkonom svojho tímu, hoci si Parížania účasť v play-off nedokázali v poslednom kole sami uhrať víťazstvom.

PSG nahral výsledok druhého zápasu skupiny F, v ktorom Newcastle prehral doma 1:2 s AC Miláno. Podľa Enriqueho budú francúzski šampióni v jarnej časti sezóny o dosť silnejší, upracovaný postup ho neznepokojuje.

PSG skončil v papierovo najsilnejšej skupine F druhý o tri body za Dortmundom. Tretie AC Miláno získal rovnako bodov ako parížsky veľkoklub, má ale horšiu vzájomnú bilanciu. V prípade víťazstva Newcastlu by francúzsky favorit do osemfinále neprešiel.

"Mám radosť, že sme postúpili z takejto ťažkej skupiny, sú to cenné skúsenosti. Som spokojný s prístupom hráčov aj predvedenou hrou. Vytvárame si veľa šancí, aj keď zatiaľ nie sme takí efektívni," povedal Enrique na tlačovej konferencii.

Tréner Dortmundu Edin Terzič Galéria fotiek (13) Tréner Dortmundu Edin Terzič sa objíma s Kylianom Mbappém Zdroj: SITA/AP/Martin Meissner

Jeho tím nemal v stredu postupovú situáciu pod kontrolou. Newcastle nad AC Miláno dlho viedol, navyše PSG prehrával od 51. minúty po góle Karima Adeyemiho. O päť minút neskôr ale vyrovnal Warren Zaire-Emery, ktorý sa vo veku 17 rokov a 280 dní stal najmladším francúzskym strelcom v LM. Prekonal rekord Karima Benzemu a na prvý gól v milionárskej súťaži dosiahol skôr aj ako hviezdny spoluhráč Kylian Mbappé.

"Skóre z Newcastlu som príliš nesledoval, nemôžem si dovoliť premýšľať ešte o inom zápase, to by bola katastrofa. Až v 80. minúte, keď sa AC Miláno ujal vedenia, som zareagoval a dal pokyn tímu, aby viac držal loptu a toľko neriskoval. Aj keď sme, samozrejme, stále chceli vyhrať a skončiť v skupine prví," uviedol Enrique.

PSG tak opäť nebude chýbať medzi najlepšou šestnástkou LM. Naposledy nepostúpil do osemfinále v sezóne 2012/13. Pri pondelkovom žrebovaní ale nebude z druhého miesta medzi nasadenými tímami a čaká ho niektorý z víťazov skupín.

"Žiadny z tímov, ktoré skončili na prvom mieste v skupine, nebude chcieť dostať v osemfinále PSG. Vo februári budeme navyše ešte silnejší," dodal Enrique.