VIDEO Faul na Fehérváryho a potom to prišlo: Krátky proces, Slovák bol kľúčom k triumfu

Slovenský obranca Martin FehérvárySlovenský obranca Martin Fehérváry Zdroj: SITA/AP/Stephanie Scarbrough

WASHINGTON - Hokejisti Washingtonu so slovenským obrancom Martinom Fehérvárym zvíťazili v noci na štvrtok v zámorskej NHL nad New Yorkom Islanders 3:2 po predĺžení.

O triumfe domácich Capitals rozhodol v druhej minúte predĺženia v presilovke Dylan Strome. Tomáš Tatar sa radoval z prvého víťazstva Seattlu od jeho výmeny z Colorada, Kraken triumfoval na ľade Los Angeles 2:1.

Washington vyhral druhý zápas za sebou a bodoval v šiestom z uplynulých siedmich stretnutí. V tabuľke Východnej konferencie sa posunul na postupovú priečku, momentálne mu patrí pozícia s druhou voľnou kartou. Hendrix Lapierre pomohol k víťazstvu gólom a asistenciou, svoj prvý gól v drese Capitals strelil obranca Joel Edmundson.

Výraznú zásluhu na víťazstve mal v predĺžení Fehérváry, ktorý v obrannom pásme odzbrojil Noaha Dobsona, následne si vypýtal faul a presilovú hru pre svoj tím. Duel rozhodol trinástym presným zásahom v sezóne najlepší strelec a najproduktívnejší hráč Washingtonu Dylan Strome.

Hokejisti Washingtonu Capitals oslavujú Galéria fotiek (10) Zdroj: SITA/AP/Stephanie Scarbrough

"Možno teraz ani v doterajšom priebehu sezóny nestrieľame najviac gólov, ale nachádzame spôsob ako uspieť v tesných zápasoch," uviedol pre oficiálnu webstránku profiligy autor víťazného gólu. Fehérváry nastúpil v prvej obrannej dvojici s Johnom Carlsonom, počas 19:01 minúty vyslal jednu strelu na bránku a rozdal dva hity.

Tatar nastúpil opäť v prvom útoku

Seattle uspel na ľade Los Angeles, keď na góly Brandona Taneva a Jordana Eberleho dokázal z domáceho tímu zareagovať presným zásahom iba Blake Lizotte. Tatar nastúpil opäť v prvom útoku, odohral 16:05 minút s jedným streleckým pokusom. Najvýraznejší podiel na výhre hostí mal brankár Joey Daccord, ktorý zneškodnil 42 zo 43 striel súpera, z toho 20 v úvodnom dejstve.

Dvadsaťsedemročný Američan vyrovnal rekord klubu v počte zákrokov v jednom zápase, ktorý držal práve on z 26. októbra tohto roka proti Caroline (3:2 pp). "Vždy je príjemné mať dobrý štart. Keď vás ´zasypú´ strelami, určite vám to pomôže rýchlejšie sa v zápase chytiť," povedal Daccord, ktorého pripravil o čisté konto v 48. minúte gólom v oslabení Lizotte.

Hokejisti Seattlu sa radujú Galéria fotiek (10) Zdroj: SITA/AP/Ashley Landis

Brankár Seattlu chcel pomôcť zrýchliť rozohrávku po vyhodení puku, preto ho zachytil v rohu obranného pásma a poslal ho na druhú stranu Justinovi Schultzovi, ktorému však odskočil presne pred napádajúceho Lizotta. Daccord zobral tento moment s úsmevom: "Nie som zvyknutý na to, že musím korčuľovať plnou rýchlosťou dopredu. Zrejme to začnem pridávať do svojej tréningovej rutiny."

V ďalšom zápase si Winnipeg poradil s Detroitom 5:2. Domáci útočník Gabe Vilardi potvrdil výbornú formu, keď k výhre prispel gólom a dvomi asistenciami. Skóroval vo štvrtom stretnutí v rade, zaznamenal v nich desať bodov (5+5).

"Keď ho sledujete každý zápas, jeho sebavedomie rastie. Je veľmi dobrý v okolí súperovej bránky, je silný, má skvelý prehľad a trpezlivosť s pukom," vyjadril sa na adresu Vilardiho tréner Winnipegu Rick Bowness. Brankár Laurent Brossoit pomohol k víťazstvu Jets 28 úspešnými zákrokmi.

NHL - sumáre:

Washington Capitals - New York Islanders 3:2 pp (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)
Góly: 10. Lapierre (Protas), 34. Edmundson (Mantha, Lapierre), 62. Strome (Ovečkin, Carlson) - 22. Fasching (Clutterbuck), 53. Lee. Brankári: Kuemper - Varlamov, strely na bránku: 36:32.

Winnipeg Jets - Detroit Red Wings 5:2 (1:0, 3:1, 1:1)
Góly: 16. Pionk (Johnsson Fjällby, Gustafsson), 28. Ehlers (Vilardi, DeMelo), 31. Johnsson Fjällby (Samberg), 37. Vilardi (Perfetti, Morrissey), 56. Scheifele (Vilardi, Ehlers) - 22. Määtää (Kane, Copp), 49. Kane (Larkin, Seider). Brankári: Brossoit - Reimer, strely na bránku: 41:28.

Los Angeles Kings - Seattle Kraken 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Góly: 48. Lizotte - 26. Tanev, 47. Eberle (Beniers, Borgen). Brankári: Talbot - Daccord, strely na bránku: 43:30.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 10

Viac o téme: Washington Capitals NHL Detroit Red Wings New York Islanders Tomáš Tatar Winnipeg Jets Los Angeles Kings Martin Fehérváry Seattle Kraken