Kane zariadil cenný triumf Bayernu, Bero bezmocne sledoval galapredstavenie českého snajpera

Patrik Schick a jeho gólové oslavyPatrik Schick a jeho gólové oslavy Zdroj: SITA/AP/Martin Meissner

BERLÍN - Futbalisti Bayernu Mníchov vyhrali v stredajšom zápase 16. kola nemeckej Bundseligy na pôde Wolfsburgu 2:1. Víťazný gól strelil v 43. minúte anglický kanonier Harry Kane a jeho tím si tak udržal na druhej pozícii štvorbodový náskok pred Stuttgartom.

Vedenie si upevnil Bayer Leverkusen, ktorý zdolal Bochum jednoznačne 4:0 aj vďaka čistému hetriku Patrika Schicka. Za Bochum odohral celý zápas slovenský reprezentačný stredopoliar Matúš Bero.

Patrik Schick a jeho Galéria fotiek (6) Zdroj: SITA/AP/Martin Meissner

Leverkusen tak zostáva aj po šestnástich zápasoch jediným nezdolaným tímom v nemeckej lige i vo všetkých piatich popredných európskych súťažiach. Tretí Stuttgart vyhral po dvoch zápasoch bez triumfu, keď si poradil 3:0 s Augsburgom. Dvoma gólmi za Freiburg sa blysol Lucal Höler, ktorého tím nakoniec prehral na pôde nováčika z Heidenheimu 2:3.

Union Berlín triumfoval nad Kolínom 2:0 - víťazný gól strelil v 55. minúte Benedict Hollerbach. Jeho tím tak odskočil od pásma zostupu na tri body. Momentálne je na pätnástom mieste, o tri body pred svojím stredajším súperom. Kolínu patrí predposledná sedemnásta priečka.

sumár - 16. kolo Bundesligy:

Eintracht Frankfurt - Borussia Mönchengladbach 2:1 (0:1)
Góly: 90.+2. Buta, 90.+8. Koch - 27. Wöber. ČK: 88. Wöber (po 2. ŽK)

FC Heidenheim - SC Freiburg 3:2 (0:1)
Góly: 52. Dinkci, 85. Kleindienst, 90.+3. Ginter - 7. a 64. Höler (druhý z 11 m)

Bayer Leverkusen - VfL Bochum 4:0 (3:0)
Góly: 30., 32. a 45.+1. Schick (prvý z 11 m), 69. Boniface