Manchester City predviedol dokonalý obrat, najmladšia Chelsea v histórii ovládla derby

Phil Foden a jeho gólové oslavy so spoluhráčmiPhil Foden a jeho gólové oslavy so spoluhráčmi Zdroj: SITA/AP/Jon Super

LONDÝN - Futbalisti Manchestru City po obrate v druhom polčase vyhrali v 19. kole anglickej ligy na ihrisku Evertonu 3:1.

Chelsea porazila doma Crystal Palace 2:1, v závere rozhodol londýnske derby striedajúce Noni Madueke z penalty. Wolverhampton aj vďaka dvom gólom kórejského útočníka Hwanga Hi-čchana zvíťazil na ihrisku Brentfordu 4:1.

Citizens" nastúpili na zápas s Evertonom päť dní po triumfe na klubových majstrovstvách sveta v Saudskej Arábii, čím ako prvý anglický klub v histórii vybojovali päť trofejí v jednom kalendárnom roku. Zverenci kouča Guardiolu sa opäť museli zaobísť bez zraneného nórskeho kanoniera Haalanda.

Liverpoolske mužstvo otvorilo skóre v 29. minúte zásluhou Harrisona. Hostia v rozmedzí 53. až 64. minúty otočili výsledok, najprv sa presadil Foden a po ňom z penalty minuloročný majster sveta s Argentínou Álvarez. Tri body pre obhajcu titulu poistil Silva.

Julian Álvarez a jeho Galéria fotiek (8) Zdroj: SITA/AP/Jon Super

Manchester vyhral v Premier League iba druhý z posledných siedmich duelov a posunul sa na štvrtú priečku. Na vedúci Liverpool stráca päť bodov, odohral ale o stretnutie menej. Everton, ktorému bolo odpočítaných 10 bodov za porušenie finančných pravidiel, po sérii štyroch výhier prehral druhé kolo po sebe a iba bod ho delí od prvého zostupového miesta, ktoré patrí Lutonu. Nováčik súťaže má navyše zápas k dobru.

Chelsea uspela s najmladšou jedenástkou

Argentínsky tréner Chelsea Pochettino podľa analytickej spoločnosti Opta postavil najmladšiu otváraciu jedenástku "Blues" v histórii Premier League (priemer 23 rokov, 21 dní). Celkovo išlo o ôsmu najmladšiu zostavu v dejinách súťaže.

Domácich poslal do vedenia po necelej štvrťhodine hry Ukrajinec Mudryk, v nastavení úvodného dejstva vyrovnal Olisa. V závere normálnej hracej doby rozhodca Salisbury po zásahu videorozhodcu a zhliadnutí opakovaných záberov po Ezeho faule na Maduekeho nariadil pokutový kop pre Chelsea. Zodpovednosť vzal na seba sám faulovaný hráč, ktorý premiérovým gólom v ligovej sezóne zariadil svojmu tímu plný bodový zisk.

Chelsea zvíťazila v druhom z posledných troch ligových zápasov a posunula sa na 10. miesto. Crystal Palace nevyhral osem kôl po sebe a patrí mu 15. pozícia.

V stretnutí Brentford - Wolverhamptone padli úvodné tri góly v rozmedzí 13. až 16. minúty. Hostia si po trefách Lemina a Hwanga Hi-čchana vypracovali dvojgólový náskok, za londýnsky celok znížil Wissa.

Po necelej polhodine hry opäť zaúradoval kórejský útočník a konečný výsledok stanovil v 79. minúte striedajúci Bellegarde, ktorý v nastavení prvého polčasu nahradil práve zraneného Hwanga Hi-čchana. "Vlci" vyhrali druhé kolo po sebe a sú jedenásti, Brentford prehral štvrtýkrát v rade a je štrnásty.