Atraktívny zápas mladých Slovákov a Čechov: Rozhodnutie prišlo 91 sekúnd pred koncom

Slovenskí hokejisti do 17 rokovSlovenskí hokejisti do 17 rokov Zdroj: hockeyslovakia.sk

VIERUMÄKI - Slovenskí hokejisti do 17 rokov nebodovali ani vo svojom druhom zápase na Turnaji piatich krajín vo fínskom Vierumäki. Vo štvrtok podľahli českým rovesníkom tesne 3:4.

Slovenská "sedemnástka" si rýchlo vypracovala dvojgólový náskok, ale napokon prehrala gólom Víta Maceka iba 91 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času. Mladí Slováci už v stredu prehrali na podujatí so Švajčiarmi 3:5. V rámci nabitého programu ich čaká ďalšia náročná previerka v piatok o 17.30 SEČ, keď nastúpia proti Švédom. Informoval o tom web hockeyslovakia.sk.

Turnaj piatich krajín hráčov do 17 rokov vo Vierumäki:

Slovensko - Česko 3:4 (2:0, 1:3, 0:1)

Góly: 2. Tkáč (Chrenko, Nemec), 4. Dubravík (Tkáč, Chrenko), 35. Habla (Plančár) - 21. Poletín (Pekař, Čihař), 31. Pekař (Černý), 32. Ubl (Záhejský, Klatovský), 59. Macek (Hrubý, Fasner). Vylúčení: 4:1 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 50 divákov.

Zostava SR: Brezáni – Tomaškovič, Kalman, Goljer, Tkáč, Danko, Vajko, Bajza, Jaroška - Tomka, Čunderlík, Berčík - Dubravík, Chrenko, Nemec - Ďurčo, Saloň, Baláž - Plančár, Murin, Habla

hlas po zápase /zdroj: hockeyslovakia.sk/:

Ivan Králik, tréner SR 17: "Odohrali sme výborný zápas. Hlavne v prvej tretine sme plnili všetky veci, ktoré sme si predsavzali. Úvodná tretina bola v našej réžii a vyhrali sme ju. Bohužiaľ, do druhej časti sme vstúpili laxnejšie. Povedali sme si, že niektoré veci potrebujeme robiť rýchlejšie, ale napokon nám trvali o jednu, dve sekundy dlhšie, ako sme chceli.

V konečnom dôsledku to rozhodlo o tom, že sme nedokázali byť priamočiarejší, rýchlejší a aktívnejší v útočnom pásme. Naopak, strácali sme puky v strednom pásme a pomáhali sme súperovi dostať sa do šancí. V závere zápasu sa nám podarilo výborne ubrániť oslabenie.

Dokonca sme si v ňom vypracovali šancu na skórovanie, ale namiesto toho sme necelé dve minúty pred koncom stretnutia inkasovali gól po situácii, ktorú sme si presne ukazovali na videu pred zápasom. Chceli sme eliminovať založenie útoku súpera, ale urobili sme chybičku.

Nedostúpili sme dôsledne k hráčovi a dostali sme z toho rozhodujúci gól. V nasledujúcom súboji proti Švédom očakávam kvalitný zápas. Hrali sme s nimi v minulej sezóne, majú výborný pohyb. Ak budeme robiť dobre malé veci, ktoré sme robili v prvej tretine s Čechmi, a budeme dôslední v niektorých situáciách, tak môžeme uspieť. Musíme sa však vyhnúť výpadkom a odohrať zodpovedne celých šesťdesiat minút."

Viac o téme: Slovensko Česko Slovensko U17