Hernú prevahu potvrdili v tretej tretine: Slovenskí hokejisti si po prehre napravili chuť

Slovenskí hokejisti do 16 rokovSlovenskí hokejisti do 16 rokov Zdroj: SZĽH/Jakub Homoľa

ROMANSHORN - Slovenskí hokejoví reprezentanti do 16 rokov si na Turnaji piatich krajín vo švajčiarskom Romanshorne pripísali prvé víťazstvo.

Vo svojom druhom zápase na podujatí zdolali rovesníkov z Nemecka 6:3. O svojom triumfe rozhodli v tretej tretine, ktorú vyhrali 3:0.

Celozápasovú hernú prevahu mladých Slovákov dokumentuje pomer striel 56:23 v ich prospech. Zverenci trénera Michala Blanára si tak napravili chuť po úvodnej prehre 1:4 s Fínskom. Počas nasledujúcich dvoch dní odohrajú na turnaji ďalšie dve stretnutia s rovesníkmi zo Švajčiarska a Česka. Informoval o tom web hockeyslovakia.sk.

Turnaj piatich krajín hráčov do 16 rokov v Romanshorne:

Nemecko - Slovensko 3:6 (1:1, 2:2, 0:3)
Góly: 11. Kottner (Pizka), 22. Schlager (Permitin), 25. Schatz - 18. Lukáčik (Sirota, Kovalčík), 27. Trebula (Stankoven, Macák), 27. Matta (Kizák, Rezničák), 42. Stankoven (Floriš, Obušek), 44. Trebula (Bereš, Stankoven), 60. Rausa (Čurlej). Vylúčení: 3:1 na 2 min., navyše Pizka (Nem.) 5 min + DKZ, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 56 divákov.

Zostava SR 16: Dvořák – Požgay, Floriš, Kovalčík, Maršálek, Bereš, Syrný, Tóth – Macák, Stankoven, Trebula - Rezničák, Matta, Kizák - Rausa, Obušek, Čurlej – Sirota, Lukáčik, Bernát

hlas po zápase /zdroj: hockeyslovakia.sk/:

Michal Blanár, tréner SR 16: "Do zápasu sme nastúpili veľmi dobre a už v prvej tretine sme si vypracovali veľa šancí. Bohužiaľ, sme ich nepremieňali a po prvej časti to bolo vyrovnané. Aktívni sme boli aj potom, ale Nemci nás tvrdo potrestali za chyby v úvode druhej tretiny. Snažili sme sa nepoľaviť v tlaku a dorážkami sme dokázali vyrovnať na 3:3. V tretej tretine nám zranili útočníka Macáka.

Súper zinkasoval päťminútový trest, no nakoľko ešte plynulo aj naše oslabenie, išlo v podstate o štvorminútovú presilovku. Tú sme využili na strelenie dvoch gólov a zápas sme tak zlomili na našu stranu. Potom sme si to už umne postrážili. Víťazstvo je zaslúženou odmenou za aktívny herný prejav. Varovaním sú školácke chybičky, na ktoré si musíme dávať väčší pozor. Nemci boli totiž predsa len kvalitatívne slabší súper, akými budú Švajčiari a Česi."

Viac o téme: Turnaj piatich krajín Slovensko 16 Michal Blanár Nemecko 16