Mizerný štart, ale parádna reakcia: Perfektný kolektívny výkon slovenskej sedemnástky

Slovenskí hokejisti sa radujú z góluSlovenskí hokejisti sa radujú z gólu Zdroj: hockeyslovakia.sk

VIERUMÄKI - Slovenskí hokejoví reprezentanti do 17 rokov nebodovali ani v treťom vystúpení na Turnaji piatich krajín vo fínskom Vierumäki. V piatok prehrali so švédskymi rovesníkmi 3:6.

Slovenská "sedemnástka" prehrávala v prvej tretine už 0:3, ale dokázala sa vrátiť do hry a dvoma gólmi sa dostala súperovi na dostrel. "Tri korunky" si však dvoma zásahmi v 38. minúte prinavrátili trojgólové vedenie a zápas doviedli do víťazného konca. V záverečnom zápase na turnaji sa mladí Slováci predstavia v nedeľu o 16.30 SEČ proti domácemu výberu. Informáciu priniesol portál hockeyslovakia.sk.

Turnaj piatich krajín hráčov do 17 rokov vo Vierumäki:
Švédsko - Slovensko 6:3 (3:1, 2:1, 1:1)
Góly: 10. Klingsell, 11. Björck (Wozniak), 15. Genborg (Brongel-Larsson, Hakansson), 38. Stenberg (Hillström), 38. Krantz (Novotny, Klingsell), 55. Klingsell – 16. Goljer (Tkáč, Čunderlík), 31. Dubravík (Chrenko), 42. Tomka (Baláž, Čunderlík). Vylúčení: 4:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, 60 divákov.

Zostava SR: Prádel – Tomaškovič, Kalman, Goljer, Tkáč, Vajko, Danko, Bajza, Jaroška - Dubravík, Chrenko, Nemec - Baláž, Čunderlík, Tomka - Murin, Habla, Plančár – Berčík, Saloň, Ďurčo

hlas po zápase /zdroj: hockeyslovakia.sk/:

Ivan Králik, tréner SR 17: "Z našej strany to bol veľmi dobrý zápas, mohli sme dosiahnuť aj lepší výsledok. Škoda, že v úvodnej tretine sme mali príliš veľký rešpekt, predovšetkým v útočnej tretine sme nepodržali puk a veľmi rýchlo sme sa ho zbavovali. Od stavu 0:3 to však bol jeden perfektný kolektívny výkon. Úvodné tri góly ovplyvnili výsledok, napriek tomu sme sa dostali do zápasu. Veľká škoda, že za stavu 2:3 sme nevyužili presilovku.

Celé dve minúty sme hrali v útočnom pásme, vypracovali sme si niekoľko dobrých príležitostí. No nepodarilo sa nám vyrovnať, hneď po presilovke sme urobili dve chyby a Švédi nám opäť ušli na rozdiel troch gólov. Od stavu 0:3 to bol z našej strany perfektný výkon až do konca. V nedeľu očakávame proti domácemu Fínsku rovnako korčuliarsky duel ako so Švédskom, založený na množstve osobných súbojov.

Naše výkony na tomto turnaji gradujú od zápasu k zápasu. Proti Švajčiarom to nebolo príliš dobré, ale proti Česku a Švédsku to bolo oveľa lepšie. Verím, že v tom budeme pokračovať a proti Fínsku to bude kvalitný výkon s úspešným výsledkom."

Viac o téme: Turnaj piatich krajín Slovensko 17 Ivan Králik