VIDEO Postrčenie a pád do vlastnej brány: Slafkovský neváhal a ukázal svoj charakter

Slovenský hokejista Juraj SlafkovskýSlovenský hokejista Juraj Slafkovský Zdroj: Profimedia

FLORIDA - Hokejisti Montrealu prehrali zo soboty na nedeľu v zámorskej NHL na ľade Floridy 1:4. Slovenský útočník Juraj Slafkovský sa v drese Canadiens bodovo nepresadil.

New Jersey v zostave so brancom Šimonom Nemcom prehrali na ľade Bostonu 2:5 a Tampa Bay s Erikom Černákom nestačila doma na NY Rangers 1:5. Hostí potiahol k triumfu Artemij Panarin, autor hetriku.

Slafkovský nedohral predchádzajú duel proti Caroline po ataku Stefana Noesena. Na ľade Floridy opäť nastúpil v prvej formácii, odohral necelých 18 minút. Po ataku na Justina Barrona sa zaplietol aj do potýčky s Ryanom Lombergom.

Montreal držal krok so súperom 40 minút, no v záverečnom dejstve inkasoval hneď trikrát. Najvýraznejší podiel na triumfe "panterov" mal fínsky útočník Eetu Luostarinen, ktorý prežil prvý dvojgólový večer v profilige, pričom oba vsietil v presilovej hre. "Je skvelé byť súčasťou našej presilovky, snažím sa to iba využiť," uviedol 25-ročný Fín pre oficiálnu webovú stránku nhl.com.

Neexistuje lepší záver roka

Erik Černák odohral 20 minút, zaznamenal štyri strely a rovnaký počet bodyčekov. Bol štvrtý najvyťažovanejší hráč tímu. Panarin strelil svoj druhý hetrik v sezóne, šiesty v kariére. Rangers ako prvý tím sezóny dosiahol métu 50 bodov. Naposledy to dokázali v ročníku 1993/94, v ktorom získali Stanleyho pohár.

"Cítim sa výborne. Neexistuje lepší spôsob, ako takto zakončiť rok. Vyhrali sme a to je dôležité," povedal Panarin. Formu ruského krídelníka pochválil jeho spoluhráč z druhého útoku Rangers Vincent Trocheck: "Zdá sa, že sa stále zlepšuje a robí čoraz viac krokov vpred, čo je šialené. Je to vynikajúci hokejista, jeden z najlepší v súťaži a je s ním zábava hrať."

Nemec odohral 21 minút a bol najvyťažovanejší hráč tímu. Boston podržala najväčšia hviezda tímu David Pastrňák, ktorý strelil dva góly a mal aj asistenciu. Jeho spoluhráč Kevin Shattenkirk sa tiež presadil dvakrát, zaznamenal svoj 100. gól v profilige. Devils odskočili Bruins na začiatku druhej tretiny už na rozdiel dvoch gólov, no domáci nespanikárili.

Hokejisti New Jersey Devils Galéria fotiek (11) Zdroj: SITA/AP/Michael Dwyer

Boston v priebehu prostrednej časti hry štyrmi gólmi strhol vývoj na svoju stranu. "Páčila sa mi reakcia striedačky. Cítili sme, že hráme dobrý zápas a podľa našich predstáv. Hráči tvrdo bojovali a boli fyzický zdatní, čo nám pomohlo uspieť," poznamenal kouč Bostonu Jim Montgomery.

Fehérváry na listine zranených hráčov

Washington bez zraneného obrancu Martina Fehérváryho prehral doma s Nashvillom 2:3 po nájazdoch. Prvé víťazstvo v kariére NHL zaznamenal brankár "predátorov" Yaroslav Askarov.

Dvadsaťjedenročný Rus zneškodnil 26 striel súpera a prekonali ho iba Beck Malenstyn a Alexander Ovečkin, ktorý zaznamenal siedmy gól v sezóne, celkovo ich má na konte 829 a na najlepšieho strelca v histórii profiligy Waynea Gretzkého stráca ešte 65 gólov.

Askarov si po stretnutí užíval pocit, že v nájazdoch vychytal oba pokusy svojich krajanov Ovečkina a Jevgenija Kuznecova: "Je to ten najlepší pocit, šialené. Teraz potrebujem viac času, aby som sa nad tým zamyslel."

Pittsburgh vyhral na domácom ľade štvrtý duel za sebou, tentoraz zdolal St. Louis 4:2. Za Penguins sa presadili štyria rôzni strelci, z toho traja mali viac ako 36 rokov (Jevgenij Malkin, Jeff Carter, Sidney Crosby). Posledný menovaný kapitán "tučniakov" zaznamenal svoj 20. presný zásah v sezóne.

Hokejisti Pittsburghu Penguins oslavujú Galéria fotiek (11) Zdroj: SITA/AP/Matt Freed

"Nemyslím si, že to bol náš najlepší zápas, ale veľmi dobre sme bránili, najmä v tretej tretine. Navyše nám pomohlo, že sme dokázali streliť góly v pravý čas," povedal tréner Pittsburghu Mike Sullivan.

Connor McDavid gólom a asistenciou prispel pri vo svojom 600. štarte v NHL k víťazstvu Edmontonu nad Los Angeles (3:2 pp a sn). "Olejári" zásluhou svojho kapitána v 26. minúte znížili na rozdiel gólu v presilovej hre a o desať minút neskôr sa po McDavidovej prihrávke presadil Leon Draisailt.

V nájazdoch sa okrem McDavida presadil aj Ryan Nugent-Hopkins a autorom víťazného gólu bol v štvrtej sérii Derek Ryan. "Bol to náročný začiatok, o tom niet pochýb, ale cítili sme, že naša hra sa dostáva do tempa. Od momentu, keď sa zmenil tréner, tak sme dokázali odohrať niekoľko dobrých zápasov," vyjadril spokojnosť McDavid.

Nylander nebodoval

Na konci je trinásťzápasová bodová séria švédskeho útočníka Williama Nylandera z Toronta. Kanadský tím zaznamenal proti Caroline (2:3) piatu prehru v uplynulých šiestich dueloch, naopak, Hurricanes uspeli v treťom stretnutí za sebou. Najvýraznejšiu zásluhu mal na tom fínsky útočník Sebastian Aho, ktorý sa prezentoval gólom a dvoma asistenciami. Aho nazbieral v predošlých troch zápasoch až 11 bodov (2+9).

"Určite je to môj najlepší úsek hry v NHL. Možno sa mi to podarilo niekedy v juniorke. Je pekné produkovať veľa bodov, no hlavné je, že sme vyhrali trikrát v sérii," povedal 26-ročný center elitného útoku Caroliny.

NHL-sumáre:

Winnipeg Jets - Minnesota Wild 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)
Góly: 4. Iafallo (Namestnikov), 15. Niederreiter (Lowry), 27. Niederreiter (Morrissey, Appleton), 43. Jonsson Fjällby (Toninato, M. Barron) – 31. Hartman (M. Johansson, F. Gaudreau), 41. Boldy (Kaprizov). Brankári: Hellebuyck - Gustavsson, strely na bránku: 32:36

Buffalo Sabres - Columbus Blue Jackets 3:2 po predĺžení (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)
Góly: 21. Quinn (Cozens, Power), 52. Mittelstadt (Benson, Samuelsson), 62. Skinner (Power, Thompson) – 20. Severson (Voronkov, Činachov), 34. Fantilli (Danforth, Sillinger). Brankári: Luukkonen - Tarasov, strely na bránku: 42:20

Boston Bruins - New Jersey Devils 5:2 (0:1, 4:1, 1:0)
Góly: 26. DeBrusk (Marchand, Coyle), 33. Pastrňák (Carlo, Geekie), 36. Pastrňák (DeBrusk, McAvoy), 38. Shattenkirk (Grzelcyk, Coyle), 57. Shattenkirk (Marchand, Pastrňák) – 7. Hischier (Toffoli, J. Hughes), 22. L. Hughes (Toffoli, Bratt). Brankári: Ullmark - Vaněček, strely na bránku: 31:33

Florida Panthers - Montreal Canadiens 4:1 (0:0, 1:1, 3:0)
Góly: 25. Luostarinen (Rodrigues, Bennett), 48. Luostarinen (Ekblad, Ekman-Larsson), 56. Bennett (Ekman-Larsson), 58. Verhaeghe (Tkachuk, Ekblad) – 28. Caufield (Suzuki, Monahan). Brankári: Stolarz - Allen, strely na bránku: 26:19

Pittsburgh Penguins - St. Louis Blues 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Góly: 16. O'Connor (Malkin), 27. Malkin (Guentzel, Rakell), 45. Carter (Harkins), 59. Crosby (Guentzel, Karlsson) – 22. Thomas (Kyrou, Krug), 51. Kapanen. Brankári: Jarry - Hofer, strely na bránku: 30:27

Tampa Bay Lightning - NY Rangers 1:5 (0:2, 1:1, 0:2)
Góly: 38. Kučerov (Stamkos, Paul) – 2. Panarin (Trocheck, Lafreniere), 8. Trocheck (Trouba, Lafreniere), 39. Kreider (Trocheck, Wheeler), 52. Panarin (Trocheck), 56. Panarin (Fox, Zibanejad). Brankári: Vasilevskij - Šesťorkin, strely na bránku: 35:21

Toronto Maple Leafs - Carolina Hurricanes 2:3 (0:1, 0:1, 2:1)
Góly: 45. Liljegren (Domi, Giordano), 60. Robertson (Domi, Liljegren) – 3. Bunting (Aho, Svečnikov), 34. Jarvis (Svečnikov, Aho), 60. Aho. Brankári: Jones - Kočetkov, strely na bránku: 27:28

Washington Capitals - Nashville Predators 2:3 po samost. nájazdoch (1:2, 1:0, 0:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 11. Malenstyn (Dowd, Van Riemsdyk), 35. Ovečkin (Strome, Protas) – 3. Evangelista (Fabbro, Novak), 7. Josi (Nyquist, O'Reilly), rozh. sam. nájazd: Nyquist. Brankári: Shepard - Askarov, strely na bránku: 29:36

Los Angeles Kings - Edmonton Oilers 2:3 po samostatných nájazdoch (2:0, 0:2, 0:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 15. Fiala (Kempe, Doughty), 19. Kempe (Kopitar, Byfield) – 26. McDavid (Nugent-Hopkins, Bouchard), 36. Draisaitl (McDavid), rozh. sam. nájazd: Ryan. Brankári: Talbot - Skinner, strely na bránku: 28:26

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 11

Viac o téme: Washington Capitals NHL Alexander Ovečkin New York Rangers Florida Panthers St. Louis Blues Boston Bruins Winnipeg Jets Pittsburgh Penguins Buffalo Sabres Edmonton Oilers Montreal Canadiens Tampa Bay Lightning New Jersey Devils Los Angeles Kings Nashville Predators Minnesota Wild Columbus Blue Jackets Carolina Hurricanes Toronto Maple Leafs Erik Černák Martin Fehérváry Artemij Panarin Šimon Nemec Juraj Slafkovský Ryan Lomberg