Kolegov z dvadsiatky v tom nenechali samých: Ďalší dvojciferný náklad v slovenskej sieti!

Slovenská hokejová reprezentácia do 17 rokovSlovenská hokejová reprezentácia do 17 rokov Zdroj: hockeyslovakia.sk/Jakub Homoľa

VIERUMÄKI - Slovenskí hokejoví reprezentanti do 17 rokov neuspeli ani v záverečnom štvrtom vystúpení na Turnaji piatich krajín vo fínskom Vierumäki.

V nedeľu utrpeli v súboji s domácimi rovesníkmi debakel 1:11. Jediný slovenský gól zaznamenal Jakub Dubravík v 34. minúte, upravil ním na 1:7. Zverenci trénera Ivana Králika nezískali na podujatí ani bod a obsadili posledné piate miesto. Turnaj vyhrali Česi bez straty bodu.

Turnaj piatich krajín hráčov do 17 rokov vo Vierumäki:
Fínsko - Slovensko 11:1 (4:0, 4:1, 3:0)
Gól SR: 34. Dubravík

Hlas po zápase /zdroj: hockeyslovakia.sk/
Ivan Králik, tréner SR 17: "Začali sme celkom dobre, v prvej tretine sme mali aj hernú prevahu, ale inkasovali sme góly po hrubých individuálnych chybách. Z herného hľadiska to však nebolo zlé a verili sme, že v ďalších dvoch tretinách môžeme byť úspešnejší. Bohužiaľ, zvyšné dve tretiny boli z našej strany neakceptovateľné.

Neboli sme disciplinovaní, nedržali sme sa nášho plánu a nemali sme šancu na úspech. Na turnaji sme síce prehrali všetky štyri zápasy, ale predchádzajúce tri duely boli tesné. Herne sme napredovali a dodržiavali sme veci, ktoré sme chceli robiť. Žiaľ, v poslednom vystúpení sme sa presvedčili o tom, že ak nebudeme všetci podriadení plánu a disciplíne, tak nemôžeme byť úspešní."

Viac o téme: Turnaj piatich krajín Slovensko 17 Fínsko 17