Obavy sa naplnili, modlitby celého Slovenska: Vážne zranenie Škriniara, príde aj o EURO?

Na snímke v pozadí uprostred hore slovenský futbalista Paríža St. Germain Milan Škriniar oslavuje víťazstvo v zápase francúzskeho SuperpoháraNa snímke v pozadí uprostred hore slovenský futbalista Paríža St. Germain Milan Škriniar oslavuje víťazstvo v zápase francúzskeho Superpohára Zdroj: TASR/AP/Michel Euler

PARÍŽ - Futbalisti Paríža Saint-Germain triumfovali vo francúzskom Superpohári desiaty raz za uplynulých 11 sezón.

Na strane víťazov nedohral duel proti Toulouse (2:0) slovenský reprezentačný kapitán Milan Škriniar, ktorého zranenie je vážne. Podľa portálu rmcsport.bfmtv.com si už v tejto sezóne dokonca vôbec nemusí zahrať a otáznik tak visí aj nad jeho štartom na ME v Nemecku. Slovenského stopéra pravdepodobne čaká operácia.

Parížania uspeli v tradičnom súboji medzi víťazom Ligue 1 a Francúzskeho pohára už dvanásťkrát. Superpohár sa za uplynulých 15 rokov zvyčajne hral na začiatku sezóny a v zahraničí na neutrálnej pôde. Minulý rok bol dejiskom izraelský Tel Aviv. Tohtoročný duel sa mal pôvodne hrať v auguste v Thajsku, následne sa však odložil a namiesto neutrálnej pôdy sa konal v Parku princov.

Výhodu domáceho prostredia PSG využili prakticky ihneď, keď v 3. minúte otvoril skóre Lee Kang-in. Do polčasu zvýšil na rozdiel dvoch gólov útočník Kylian Mbappe a hostia už nedokázali reagovať.

Luis Enrique Galéria fotiek (6) Tréner PSG Luisa Enrique Zdroj: TASR/AP/Michel Euler

"V prvom polčase hrali hráči výnimočne. Bolo to najlepších 45 minút od začiatku môjho pôsobenia v Paríži," citovala Enriqueho agentúra AFP.

Debut v drese Paríža absolvoval iba tri dni po prestupe zo Sao Paola 20-ročný brazílsky obranca Lucas Beraldo, ktorý v 71. minúte vystriedal zraneného Škriniara.

"Nie je to ľahké zranenie, takže počkáme, čo ukážu testy. Som si však istý, že v najbližších zápasoch bude mimo hry," povedal Enrique o slovenskom obrancovi.

Obranca PSG Milan Škriniar Galéria fotiek (6) Milan Škriniar s víťaznou trofejou Zdroj: Profimedia

Až viac ako mesiac môžu chýbať PSG juhokórejský stredopoliar Lee Kang-in, ako aj marocký pravý obranca Achraf Hakimi. Oboch čakajú reprezentačné povinnosti, keďže sú na programe Ázijský pohár a Africký pohár národov, navyše ich tímy budú patriť do úzkeho okruhu favoritov na celkový triumf.

Finále afrického kontinentálneho šampionátu sa uskutoční 11. februára, Ázijský pohár v Katare vyvrcholí o deň neskôr. Už 14. februára pritom čaká francúzskeho šampióna úvodný zápas osemfinále Ligy majstrov so španielskym Realom Sociedad San Sebastian.

Parížania majú opäť najvyššie ciele v najprestížnejšej klubovej súťaži. Získať "ušatú trofej" sa im však v histórii klubu zatiaľ nikdy nepodarilo.

Viac o téme: Paríž Saint-Germain Milan Škriniar Luis Enrique Kylian Mbappé Achraf Hakimi Lucas Beraldo