Bolo ho plné klzisko: Holešinský mal prsty vo väčšine zo siedmich gólov

Adrián Holešinský (v strede)Adrián Holešinský (v strede) Zdroj: Profimedia

PRAHA - Slovenský hokejový útočník Adrián Holešinský prispel gólom a tromi asistenciami k víťazstvu Plzne nad Kladnom 7:2 v piatkovom stretnutí 34. kola českej najvyššej súťaže.

Presadil sa v 34. minúte v presilovej hre a zvýšil na 3:2, postaral sa tak o víťazný gól. Plzeň vyhrala druhýkrát za sebou a patrí jej 10. miesto v tabuľke, Kladno je na predposlednej priečke o tri body pred Mladou Boleslavou.

Skórovali aj Patrik Hrehorčák, Pavol Skalický a Martin Ďaloga, no z víťazstva sa netešili. Ďaloga otvoril v 8. minúte skóre duelu, no Kometa Brno podľahla doma lídrovi súťaže Sparte Praha 2:3. Hrehorčák pridal okrem gólu aj asistenciu, no Třinec prehral na ľade Litvínova 2:5. Skalického gól nestačil Mladej Boleslavi, ktorá doma neuspela proti Českým Budějoviciam 2:4.

česká extraliga - 33. kolo:
HC Verva Litvínov - HC Oceláři Třinec 5:2 (0:1, 3:1, 2:0)
Góly: 22. Kirk, 38. D. Kaše, 40. O. Kaše, 46. Abdul, 60. Hlava – 13. HREHORČÁK, 23. Smith (HREHORČÁK)
/M. Tomek (Litvínov) odchytal celý duel a mal 26 zákrokov/

BK Mladá Boleslav - Banes Motor České Budějovice 2:4 (1:1, 1:1, 0:3)
Góly: 17. Roman, 39. SKALICKÝ - 50. a 52. Beránek, 6. Valský, 48. Přikryl

HC Vítkovice Ridera - HC Olomouc 3:2 pp (1:1, 1:0, 0:1 - 1:0)
Góly: 12. Bukarts, 38. Kovář, 61. Auvitu - 22. a 42. Navrátil

HC Škoda Plzeň - Rytíři Kladno 7:2 (1:2, 3:0, 3:0)
Góly: 12. Lev, 31. Indrák, 34. HOLEŠINSKÝ, 37. Rekonen (HOLEŠINSKÝ), 46. Indrák, 51. Mertl (HOLEŠINSKÝ), 53. Rekonen (HOLEŠINSKÝ) - 14. Smoleňák, 14. Procházka

HC Kometa Brno - HC Sparta Praha 2:3 (1:3, 1:0, 0:0)
Góly: 8. ĎALOGA, 40. Zaťovič (CINGEL) - 14. a 14. Horák, 16. Najman

Bílí Tygři Liberec - HC Dynamo Pardubice 1:4 (0:1, 1:0, 0:3)
Góly: 31. Rychlovský - 20. a 47. Sedlák, 57. Hyka, 59. Cienciala

Mountfield Hradec Králové - HC Energie Karlove Vary 2:3 pp a sn (0:0, 2:1, 0:1 – 0:0)
Góly: 25. Perret, 37. Jank (TAMÁŠI) - 34. Černoch, 48. Beránek, rozhodujúci sam. nájazd Jiskra

Viac o téme: HC Škoda Plzeň Adrián Holešinský Rytíři Kladno