VIDEO Takmer rovnaký scenár ako pri Slafkovskom: Bedard na pokraji konca sezóny!

Connor Bedard po tvrdom zákrokuConnor Bedard po tvrdom zákroku Zdroj: SITA/AP/Adam Hunger

CHICAGO - Kanadský hokejista Connor Bedard si zlomil čeľusť a jeho tím Chicago Blackhawks ho v sobotu zaradil na listinu zranených hráčov.

Jednotka tohtoročného draftu a adept na najlepšieho nováčika sezóny sa zranil v noci na sobotu v prvej tretine zápasu s New Jersey (2:4), keď ho v 11. minúte atakoval obranca Devils Brendan Smith. Zatiaľ nie je známe, ako dlho bude generačný talent pauzovať.

Osemnásťročný Bedard nazbieral v 39 zápasoch 15 gólov a 18 asistencií a s 33 bodmi vedie tabuľku produktivity nováčikov.

Chicago prišlo v rovnakom zápase aj o Nicka Foligna, ktorý si pri bitke so Smithom v druhej tretine zlomil prst. Zranení sú aj Anthony Beauvillier, Tyler Johnson, Taylor Raddysh, Joey Anderson, Andreas Athanasiou, Seth Jones a Taylor Hall, ktorý vynechá zvyšok sezóny.

Vedenie Blackhawks v sobotu reagovalo na maródku a z Pittsburghu získalo útočníka Rema Pitlicka za výber v 7. kole draftu v roku 2026.

Viac o téme: New Jersey Devils Chicago Blackhawks Connor Bedard