VIDEO Lopušanová opäť ukázala svoje kvality: Slovenky sa po dráme dočkali prvého triumfu!

Radosť slovenských dievčatRadosť slovenských dievčat Zdroj: IIHF

ZUG - Slovenské hokejistky budú hrať na MS hráčok do 18 rokov vo štvrtkovom štvrťfinále proti Fínsku. Rozhodli o tom stredajším víťazstvom nad domácim Švajčiarskom 2:1 po predĺžení v závere základnej B-skupiny.

Vďaka prvému triumfu na turnaji sa umiestnili na 3. mieste pred Helvétkami a v súboji o štvrťfinále ich čaká Fínsko, druhý tím A-skupiny. Švajčiarky budú hrať s Kanaďankami, ktoré skupinu ovládli po suverénnych výsledkoch a celkovým skóre 29:1 v troch zápasoch. .

Slovenky začali zápas aktívne a v 6. minúte išli do vedenia. Juríková v prečíslení dvoch proti jednej prihrala Lopušanovej, ktorá otvorila skóre - 0:1. V závere prvej časti sa domáce hráčky dostali k tlaku počas presilovky, ale brankárka Debnárová podržala slovenské družstvo.

Slovenky mohli v druhej časti zvýšiť náskok, no nepomohli im k tomu ani dve presilovky. V 31. vyrovnala Inkampová a v ďalšom priebehu riadneho hracieho času dominovali brankárky. Slovenky rozhodli o víťazstve v 62. minúte, keď obrankyňa Krákorová zužitkovala prihrávku Lopušanovej - 1:2.

MS hráčok do 18 rokov, B-skupina:

Švajčiarsko - Slovensko 1:2 po predĺžení (0:1, 1:0, 0:0 - 0:1)
Góly: 31. Inkampová (Lebundgutová, Balzerová) - 6. Lopušanová (Juríková), 62. Krákorová (Lopušanová). Rozhodovali: Kainbergerová (Rak.), Manthová (Kan.) - Dinantová (Belg.), Monardová (Švajč.), vylúčené: 4:3 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1011 divákov

zostava SR: Debnárová – S. Halušková, Mateičková, Tischlerová, Krákorová, Masláková, Tomaštíková, Kostková, Nogová – Paulínyová, Beňáková, Blichová – Lopušanová, Tóthová, Juríková – Lačná, Komlošová, Lacková – Karkošková, Taricsová.

hlas (zdroj: hockeyslovakia.sk):

Gabriela Sabolová, trénerka SR: "Zápas bol presne taký, aký sme očakávali. Rozhodli úplné drobnosti. Na jednej strane to bol od oboch tímov taktický výkon, na druhej strane sa v hre objavovali nevynútené chyby vyplývajúce z nervozity. Oproti predchádzajúcim zápasom sme trochu preskupili zostavu. Jednu hráčku vyradila choroba a zároveň sme chceli lepšie rozložiť sily v jednotlivých útokoch. Malo to pozitívny vplyv na náš výkon. Škoda, že z toho množstva streleckých pokusov sme premenili na gól v riadnom hracom čase iba jeden a ďalší sme pridali až v predĺžení.

Veríme, že v ďalšom stretnutí sa to ešte zlepší. V novom formáte turnaja bol pre nás tretí zápas v skupine kľúčový. Vďaka víťazstvu sme dostali do štvrťfinále hrateľnejšie súperky a zároveň sme sa priblížili aj k definitíve záchrany. Očakávam, že vo štvrťfinále dievčatá zo seba vydajú maximum, hoci budú hrať krátko po náročnom zápase. S Fínkami máme skúsenosť z nedávneho turnaja v Chomutove a zároveň sme videli ich výkony na aktuálnych MS.

Na základe toho ich považujeme za jedny z tých najpriateľnejších protivníčok z najvyššej výkonnostnej kategórie tímov. Máme výbornú brankárku, snáď sa nám prebudia aj strelkyne a verím, že máme šancu Fínky nielen potrápiť, ale pri troške šťastia v spojení s hokejovým umom našich hráčok môžeme aj uspieť."