VIDEO Liverpool opäť ukázal svoju silu: Otočka priniesla triumf v úvodnom pohárovom semifinále

Futbalista Andreas Pereira (hore) z Fulhamu a Curtis Jones z Liverpoolu počas semifinálového zápasu anglického Ligového pohára FC Liverpool - FC FulhamFutbalista Andreas Pereira (hore) z Fulhamu a Curtis Jones z Liverpoolu počas semifinálového zápasu anglického Ligového pohára FC Liverpool - FC Fulham Zdroj: TASR/AP/Jon Super

LIVERPOOL - Futbalisti FC Liverpool zvíťazili v prvom semifinálovom zápase anglického Ligového pohára nad Fulhamom 2:1.

O triumfe "The Reds" rozhodli Cody Gakpo a Curtis Jones. Brankár Marek Rodák sedel na lavičke náhradníkov hostí.

Fulham išiel do vedenia po góle Williana v 19. minúte, keď využil chybu Virgila van Dijka. V 56. minúte prišli na trávnik Cody Gakpo s Darwinom Nunezom. Nunez o 12 minút neskôr prihral na gól Jonesovi a o tri minúty neskôr otočil skóre Gakpo.

Odveta je na programe 24. januára na ihrisku Fulhamu. Druhú semifinálovú dvojicu tvoria Middlesbrough a Chelsea, v prvom zápase zdolal doma Middlesbrough favorita 1:0. Odveta v Londýne sa odohrá 23. januára.