Obrovská dráma u našich susedov: Domáca Egleová vybojovala titul majsterky Európy

Rakúska sánkarka Madeleine Egleová oslavuje v domácom ľadovom koryte v Innsbrucku titul majsterky EurópyRakúska sánkarka Madeleine Egleová oslavuje v domácom ľadovom koryte v Innsbrucku titul majsterky Európy Zdroj: TASR/AP/Matthias Schrader

INNSBRUCK - Rakúska sánkarka Madeleine Egleová získala v domácom ľadovom koryte v Innsbrucku titul majsterky Európy.

V sobotňajších dramatických pretekoch, ktoré sa súčasne započítavali aj do Svetového pohára, bola v súčte časov dvoch jázd o 24 tisícin sekundy rýchlejšia ako Nemka Julia Taubitzová.

Rakúska sánkarka Madeleine Egleová Galéria fotiek (3) Zdroj: TASR/AP/Matthias Schrader

Tretia skončila ďalšia nemecká reprezentantka Anna Berreiterová (+0,239 s). Pre 25-ročnú Egleovú je to prvý kontinentálny titul v kariére. Slovensko v ženskej súťaži nemalo zastúpenie.

Výsledky ME a SP v Innsbrucku: 1. Madeleine Egleová (Rak.) 1:19,200 min (39,599 s/39,601 s), 2. Julia Taubitzová +0,024 s (39,622/39,602), 3. Anna Berreiterová (obe Nem.) +0,239 (39,747/39,692), 4. Ashley Farquharsonová (USA) +0,277, 5. Lisa Schulteová (Rak.) +0,293, 6. Emily Sweeneyová (USA) +0,402

Uprostred rakúska sánkarka Madeleine Galéria fotiek (3) Zdroj: TASR/AP/Matthias Schrader

Viac o téme: Madeleine Egleová