VIDEO Duda pomohol Verone k výhre, ale zápas nedohral, Lobotka s Neapolom zarmútili Gyömbéra

Amir Rrahmani a jeho gólové oslavyAmir Rrahmani a jeho gólové oslavy Zdroj: SITA/AP/Alessandro Garofalo/LaPresse

RÍM - Futbalisti Interu Miláno triumfovali v sobotnom zápase 20. kola talianskej Serie A na pôde Monzy suverénne 5:1 a upevnili si vedúce postavenie v tabuľke.

Dvomi gólmi pomohli k víťazstvu Hakan Calhanoglu a Lautaro Martínez, ďalší zásah pridal v závere Marcus Thuram. Inter si vybudoval na čele súťaže už päťbodový náskok pred druhým Juventusom Turín, ktorý má však zápas k dobru.

V ďalšom stretnutí zvíťazil Hellas Verona nad Empoli 2:1. Slovenský stredopoliar Ondrej Duda asistoval pri prvom góle domácich, keď z rohového kopu zacentroval na hlavu skórujúceho Milana Djuriča.

Zápas sa však pre Dudu predčasne skončil v 87. minúte, keď ho rozhodca vylúčil po druhej žltej karte. V základnej zostave Hellasu nastúpil aj jeho krajan Tomáš Suslov, ktorý striedal v nadstavenom čase. Verona sa po víťazstve dostala z pásma zostupu, v neúplnej tabuľke sa posunula na 17. priečku.

Hráči SSC Neapol v zostave so slovenským stredopoliarom Stanislavom Lobotkom zvíťazili nad Salernitanou 2:1. O ich triumfe rozhodol v šiestej minúte nadstaveného času stopér Amir Rrahmani. V drese hostí nastúpil obranca Norbert Gyömbér, ktorý odohral 84 minút.

Úradujúci taliansky majster vybojoval prvé víťazstvo po troch zápasoch a s 31 bodmi mu patrí šiesta priečka. Salernitana zostala na poslednom 20. mieste.

Góly: 3. Djurič, 56. Ngonge - 64. Žurkowski, ČK: 87. DUDA (Hellas) po 2. ŽK
/T. Suslov hral do 90.+2 min, O. Duda (obaja Verona) nastúpil v základnej zostave, v 87. min dostal ČK/

AC Monza - Inter Miláno 1:5 (0:2)
Góly: 69. Pessina (z 11 m) – 12. a 61. Calhanoglu (prvý z 11 m), 14. a 84. Martinez (druhý z 11 m), 88. Thuram

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 8

Viac o téme: SSC Neapol Stanislav Lobotka Ondrej Duda Hellas Verona Norbert Gyömbér Tomáš Suslov US Salernitana