Strhujúca gólová prestrelka pod Urpínom: Slovan sa po prehre s Košicami vrátil na víťaznú vlnu

Na snímke uprostred tréner Slovanu Peter OremusNa snímke uprostred tréner Slovanu Peter Oremus Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

BANSKÁ BYSTRICA - Hokejisti HC´05 Banská Bystrica podľahli v nedeľnom zápase 36. kola Tipos extraligy Slovanu Bratislava 5:7 a pripísali si na svoje konto štvrtú prehru z uplynulých piatich duelov.

Slovan zaznamenal siedme víťazstvo vo ôsmich stretnutiach a na šiestu pozíciu, zaručujúcu priamu účasť v play off, stráca už len päť bodov.

Bystričania mali dobrý vstup do zápasu, išli do vedenia 2:0. Hostia však otočili stav ešte do prestávky. V šestnástej minúte vyrovnal dvoma gólmi za 36 sekúnd Pecararo. Obrat dokonal po vyhratom buly Žitný. Hostia potom viedli už 6:3, no Turnbull a Matoušek gólmi zdramatizovali koncovku. V hre domácich bez brankára poistil v závere výhru "belasých" Takáč.

Tipos extraliga - 36. kolo:

HC´05 Banská Bystrica – HC Slovan Bratislava 5:7 (2:3, 1:2, 2:2)
Góly: 5. Luža (Petriska, Matoušek), 10. Bíreš (Hora, Gašpar), 24. Vela (Turnbull, Wilkins), 55. Turnbull, 55. Matoušek – 16. Pecararo (Ranford, Mahbod), 16. Pecararo (Ranford), 18. Žitný (Šille), 23. Šille (Mahbod, Takáč), 38. Poiriér (Pecararo, Maier), 41. Poiriér (Takáč). 60. Takáč (Preisinger, Sersen).

Rozhodovali: Kalina, Žák – Knižka, Bogdaň, vylúčení: 2:6 na 2 min, navyše 39. Wilkins 5 + DKZ za napadnutie hlavy a krku – 46. Török 5 + DKZ za nedovolené bránenie v hre, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 2424 divákov

Banská Bystrica: Belányi – Bačík, Šenkeřík, Hora, D. Stránský, Ďatelinka, Luža, Žabka – Turnbull, Vela, Wilkins – Gašpar, Bíreš, Matoušek – Výhonský, R. Faith, Petriska – Plančár, A. Stránský, Macek

Slovan: Godla – Korenčík, Beňo, Romančík, Golian, Romančík, Sersen, Maier – Pecararo, Findlay, Ranford – Mahbod, Poiriér, Takáč – Fominych, Šille, Žitný – Török, Preisinger, Lukošík

Viac o téme: HC Slovan Bratislava HC´05 Banská Bystrica