VIDEO Excelentný večer Slafkovského v NHL: Juraj skóroval a zavelil k obratu Montrealu!

Juraj Slafkovský strieľa gól v zápase Montreal - ColoradoJuraj Slafkovský strieľa gól v zápase Montreal - Colorado Zdroj: SITA/AP/Ryan Remiorz/The Canadian Press

MONTREAL - Slovenský hokejista Juraj Slafkovský prispel gólom k víťazstvu Montrealu, ktorý si poradil v noci na utorok v zámorskej NHL s Coloradom 4:3.

Slafkovský strelil svoj piaty gól v sezóne v ôsmej minúte. V presilovej hre po vylúčení Sama Malinského vyrovnal na 1:1 – opäť sa presadil v predbránkovom priestore, keď na druhýkrát prestrelil brankára Alexandara Georgijeva.

Celkovo má v tejto sezóne na konte 16 kanadských bodov a v dueli proti Coloradu zaznamenal aj mínusku a na ľade strávil 18:10 minúty. Dosiahol šesť striel na bránku, čím si v tejto štatistike vyrovnal svoje osobné kariérne maximum.

"Predviedli sme dobrý výkon proti kvalitnému súperovi a teším sa, že sa nám podarilo zvíťaziť. V druhej tretine sme zvládli ubrániť dve oslabenia za sebou a dodalo nám to viac energie. Aj vďaka tomu sa nám potom podarilo vrátiť späť do stretnutia. Stále sa snažím strieľať na bránku a v tomto zápase to vyšlo. Bol to dobrý pocit streliť gól po dlhšom čase," uviedol slovenský krídelník pre oficiálnu klubovú webstránku.

Prvý muž vlaňajšieho draftu skóroval v Bell Centre prvýkrát od 5. novembra 2022, keď sa presadil v stretnutí proti Vegas. V tejto sezóne má na konte päť presných zásahov, čím prekonal svoj zápis z minulého debutového ročníka v profilige. Vtedy odohral 39 duelov a strelil štyri góly.

Bronzový medailista z Pekingu 2022 sa vyjadril aj ohľadom toho, aké to je hrať proti Coloradu s Nathanom MacKinnonom. Zároveň sa vrátil k predošlému zápasu proti Edmontonu s Connorom McDavidom.

Hokejisti Montrealu Canadiens oslavujú Galéria fotiek (5) Zdroj: SITA/AP/Ryan Remiorz/The Canadian Press

"Sú trochu rýchlejší a šikovnejší na ľade. Musíme však proti nim hrať tvrdo. Vždy sa im niečo podarí vytvoriť, ale myslím si, že sme tieto zápasy zvládli veľmi dobre."

O triumfe jeho tímu rozhodol v 56. minúte Joel Armia, ktorý upravil na konečných 4:3. Jeho tím tak ukončil trojzápasovú sériu prehier. V stretnutí sa blysli aj domáci Cole Caufield s dvoma bodmi (1+1) a trojbodový Cale Makar v drese hostí.

NHL - sumár:

Montreal Canadiens - Colorado Avalanche 4:3 (1:1, 1:1, 2:1)
Góly: 8. SLAFKOVSKÝ (Suzuki, Caufield), 37. Harvey-Pinard (J. Evans, Gallagher), 42. Caufield (Suzuki, Matheson), 56. Armia (Monahan, Savard) – 5. Colton (Drouin, Makar), 22. Makar (Girard, MacKinnon), 50. Toews (Rantanen, Makar). Brankári: Allen – Georgijev, strely na bránku: 34:35.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 5

Viac o téme: NHL Montreal Canadiens Colorado Avalanche Joel Armia Nick Suzuki Juraj Slafkovský