Prekvapenie sa nekonalo a body zostali doma: Topoľčany zdolali nováčika z Rimavskej Soboty

Logo Tipos SHL
Logo Tipos SHL Zdroj: Hockey Slovakia

TOPOĽČANY - Hokejisti HC Topoľčany zvíťazili v utorňajšom zápase 32. kola Tipos SHL nad HKM Rimavská Sobota 4:2 a figurujú na 2. priečke tabuľky.

Na vedúcu Žilinu strácajú priepastných 24 bodov, pred treťou Považskou Bystricou vedú o tri, no odohrali o dva zápasy viac.

HC Topoľčany - HKM Rimavská Sobota 4:2 (1:1, 3:0, 0:1)
Góly: 12. Šachvorostov (Plochotnik, Legalin), 29. Urban (Šachvorostov, Novák), 30. Piačka (Gergel, Dosek), 40. Piačka (Dosek, Pupák) - 3. Kivinen (Olejník, Demiters), 47. Hojo. Rozhodovali: Synek, Valach - Zelený, Hanko, vylúčení: 2:2, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 610 divákov.

Vladimír Matejov, asistent trénera HC Topoľčany: "My sme spokojní s troma bodmi. Dnes sme chceli vyhrať, aby sme sa na tom druhom mieste nejako udržali. Samozrejme, zápas nám zo začiatku nevyšiel podľa našich predstáv, lebo sme chceli súpera napádať a forčekovať s tým, že budeme hrať v ich útočnom páse.

V druhej minúte zápasu sme išli do oslabenia, dostali sme gól a potom sme to museli otáčať. Hokej bol taký hore-dole, čo sme využili v druhej časti, keď sme z protiútokov dali tri góly."

Andrej Péter, hlavný tréner HKM Rimavská Sobota: "Na zápas sme sa snažili čo najlepšie pripraviť, v tomto smere netreba chlapcom nič vyčítať. Rozhodujúca bola druhá tretina, keď nám súper odskočil na rozdiel troch gólov. Do tretej časti sme nastúpili s odhodlaním zvrátiť tento stav. Hral sa otvorený hokej, ktorý sa divákom musel páčiť. Žiaľ, nepremenili sme naše šance a ani záverečnú hru bez brankára."

Viac o téme: HC Topoľčany HKM Rimavská Sobota