VIDEO Mašina na body: Šimon Nemec sa podieľal na triumfe Devils, podal skvelý výkon

Šimon NemecŠimon Nemec Zdroj: SITA/AP/Sue Ogrocki

COLUMBUS - Slovenský hokejista Šimon Nemec sa podieľal asistenciou na triumfe New Jersey, ktoré vyhralo v noci na sobotu na ľade Columbusu 4:1 v dueli zámorskej NHL.

Pripísal si tak desiaty kanadský bod v sezóne a momentálne má bilanciu 2+8. V zápase Floridy s Minnesotou sa štyrmi bodmi blysol domáci Aaron Ekblad (1+3), jeho tím však prehral 4:6.

Devils strelili všetky svoje góly v prostrednej tretine a Nemec bol pri prvom, ktorým John Marino vyrovnal na 1:1 po 28 sekundách druhého dejstva. Devätnásťročný slovenský obranca v útočnom pásme podporil útok. Po vykorčuľovaní medzi kruhy priťukol puk za seba na Marina, ktorý švihom prekonal lotyšského brankára Elvisa Merzlikinša.

Brankár hostí Vítek Vaněček si pripísal 29 zákrokov, dosiahol 96,7-percentnú úspešnosť a prispel len k druhému víťazstvu svojho tímu v uplynulých šiestich stretnutiach. Nemec mal okrem asistencie aj jednu plusku a jednu strelu na bránku. Na ľade strávil 20:59 minúty.

"Počas celého duelu sme hrali výborne. Dobre sme kontrolovali hru, vytvorili sme si veľa skvelých príležitostí. Dostávali sme sa do dobrých pozícií a fungovali nám nohy," uviedol pre nhl.com tréner Devils Lindy Ruff.

Minnesota dokázala vyťažiť zo svojich presiloviek. V početnej výhode strelila päť zo šiestich gólov a posledný padol do prázdnej bránky v power play. V oboch tímoch došlo v 31. minúte k striedaniu brankárov - po štvrtom góle v priebehu desiatich minút išiel dole Sergej Bobrovskij, ktorého nahradil Anthony Stolarz.

Na druhej strane sa zápas predčasne skončil pre Marca-Andreho Fleuryho, ktorý utrpel zranenie v hornej časti tela po zrážke s domácim útočníkom Williamom Lockwoodom. Vystriedal ho Filip Gustavsson, ktorý prispel k výhre svojho tímu 21 zákrokmi. Za domácich mal "len" asistenciu Sam Reinhart a šnúru stretnutí s gólovým zápisom tak nepredĺžil na deväť.

"Preukázali sme veľkú tímovú odolnosť. Bol to tvrdý a fyzicky náročný zápas s množstvom nepriazne osudu pre náš tím. Veľmi sa mi však páčila intenzita s akou sme hrali a úroveň nášho sústredenia," povedal tréner Minnesoty John Hynes.

Red Wings zaznamenali negatívny rekord sezóny

Detroit po sérii piatich víťazstiev na ľade súperov zakopol v Severnej Caroline. Red Wings sa držali v hre o body až do 51. minúty, keď strelil rozhodujúci gól na 3:2 ruský útočník Andrej Svečnikov. Poistku triumfu pre Hurricanes pridal 72 sekúnd pred koncom záverečného dejstva do prázdnej bránky Sebastian Aho, ktorý si spoločne so Svečnikovom a Čechom Martinom Nečasom pripísal bilanciu 1+1.

"Myslím si, že naši chlapci odviedli skvelú prácu, keďže sa držali nášho herného plánu a získali sme body," povedal Rod Brind'Amour, hlavný tréner Caroliny. Detroit vyslal na bránku súpera iba 12 striel, čo je najmenej spomedzi všetkých tímov profiligy v doterajšom priebehu sezóny.

NHL - výsledky:

Chicago Blackhawks - NY Islanders 4:3 po predĺžení (0:1, 2:0, 1:2 - 1:0)
Góly: 39. Katchouk (Sanford, Johnson), 40. Anderson (Blackwell, Dickinson), 46. Dickinson (Anderson, S. Jones), 61. Jones (Katchouk, Dickinson) – 7. Nelson (Fasching, Palmieri), 47. Horvat (Barzal, Dobson), 53. Palmieri (Dobson, Romanov). Brankári: Mrázek - Sorokin, strely na bránku: 24:30

Carolina Hurricanes - Detroit Red Wings 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
Góly: 4. Martinook (Burns, J. Staal), 37. Nečas (Bunting, Orlov), 51. Svečnikov (Bunting, Aho), 59. Aho (Nečas, Svečnikov) – 3. Kostin (Veleno, Sprong), 40. Compher (Larkin, Gostisbehere). Brankári: Raanta - Lyon, strely na bránku: 30:12

Columbus Blue Jackets - New Jersey Devils 1:4 (1:0, 0:4, 0:0)
Góly: 5. Sillinger (Činachov, J. Gaudreau) – 21. Marino (NEMEC), 29. Holtz (Foote, Willman), 34. Hischier, 35. Bastian (Bahl). Brankári: Merzlkinš - Vaněček, strely na bránku: 29:33

Florida Panthers - Minnesota Wild 4:6 (0:1, 2:3, 2:2)
Góly: 21. Ekblad (Tkachuk, Verhaeghe), 39. Luostarinen (Lundell, Ekblad), 49. Lundell (Ekblad, Reinhart), 49. Forsling (Ekblad) – 3. Kaprizov (Boldy, Faber), 24. Hartman (Goligoski, Maroon), 28. Eriksson Ek (Faber, Boldy), 31. Zuccarello (Eriksson Ek, Kaprizov), 41. Kaprizov (Zuccarello, Faber), 60. Hartman. Brankári: Bobrovskij (31. Stolarz) - Fleury (31. Gustavsson), strely na bránku: 35:26